_APM6947

Розпуск ВРУ – легітимне рішення, і на нових виборах суспільство обере владу

14:19 21.05.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що дострокове припинення роботи Верховної Ради є абсолютно легітимним рішенням, адже згідно статті 106 Конституції України Президент має право розпустити Верховну Раду у разі відсутності коаліції.

«Голова Верховної Ради і частина лідерів фракцій вважають, що дострокове припинення роботи парламенту і його розпуск Президентом є незаконним. Я навела правові підстави, що розпуск парламенту є абсолютно законним. І не треба казати, що це політико-правове рішення або не правове рішення. Згідно статті 106 Конституції України Президент має право припинити повноваження парламенту в тому випадку, коли немає коаліції в Верховній Раді», – сказала Юлія Тимошенко після консультацій Президента України з керівництвом Верховної Ради і головами парламентських фракцій.

Політик нагадала, що коаліція в Верховній Раді припинила своє існування ще 29 березня 2016 року, коли з неї вийшли фракції «Батьківщина», «Самопоміч» і «Радикальної партії Олега Ляшка».

«Зараз намагаються трактувати, що коаліції в парламенті не стало лише декілька днів тому. І тому треба мати 30 днів для проведення консультацій. Це абсолютно хибний правовий підхід. Коаліція припинила існувати в Верховній Раді саме в той момент, коли фракція «Радикальної партії» вийшла з коаліції. Це означає, що з 29 березня 2016 року коаліції не існувало. І вже через 30 днів цей парламент мав бути розпущений, тому що він вже був нелегітимним», – пояснила Юлія Тимошенко.

Водночас політик зауважила, що наступні парламентські вибори передбачатимуть формування нової парламентської більшості та обрання прем’єр-міністра України, який відповідатиме за основні напрямки життя країни. І саме українське суспільство на парламентських виборах, по суті, буде визначати, які партії пройдуть до Верховної Ради України, і, відповідно, хто стане новим головою Уряду.

«Не політики визначатимуть, хто буде прем’єр-міністром, а суспільство може визначити, хто буде наступним прем’єр-міністром», – сказала Юлія Тимошенко.