UVT_pravo_na_vladu_03

Розвиток фермерства – найефективніший аграрний уклад, а щодо продажу землі слід запитати українців на референдумі

00:44 20.09.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що відкриття ринку обігу сільськогосподарської землі в нинішніх умовах в Україні є неприпустимим, натомість Україні слід рухатись шляхом розвитку фермерських господарств, малих і середніх сільськогосподарських підприємств, що є найбільш ефективним укладом аграрного сектору провідних країн світу.

«Фермерські господарства, малі і середні сільськогосподарські підприємства повинні отримати повну підтримку держави, щоб вирощену на землі сировину переробляти у готову продукцію, і торгувати готовими продуктами харчування, а не сировиною. Це – найбільш ефективний уклад аграрного сектору, що дозволить створити мільйони робочих місць, підняти на ноги українське фермерство і створити середній клас», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1».

За словами політика, нині в Україні працює близько 38 тис. фермерських господарств, в той час як правильна підтримка держави має забезпечити становлення 2,5 млн фермерських господарств за прикладом Польщі.

«Інакше слід говорити про те, що земля використовується абсолютно неефективно – вона не дає робочих місць, не дає прибутки і готової продукції. Земля має працювати на людей, які живуть на ній», – запевнила парламентарій і додала, що у першу чергу одна із складових державної підтримки аграріїв – це надання довгострокових доступних кредитів під 1-2% річних без застави під спеціальне страхування ризиків.

На переконання політика, категорично не можна приймати концепцію впровадження ринку сільськогосподарської землі у нинішніх умовах, тому що це призведе до позбавлення українців найціннішого невідновлювального ресурсу. Юлія Тимошенко нагадала, що у передвиборчій програмі Президента України Володимир Зеленський зазначав, що народовладдя в Україні має здійснюватись через всеукраїнський референдум, а тому відповідь питання відкриття ринку землі має дати саме український нард через референдум.

«За різними оцінками Україна має 42 млн га сільськогосподарської землі, що складає 72% території України. Тому після глибокої публічної дискусії запитати у українців – що робити із нашою землею зараз – це головний обов’язок Президента. І у Президента є право указом оголосити референдум за народною ініціативою», – сказала вона.

Політик нагадала, що свого часу «Батьківщина» ініціювала процедуру референдуму за народною ініціативою щодо питання заборони продажу сільськогосподарської землі, зібравши 3 млн підписів за проведення референдуму, але така ініціатива була заблокована на рівні ЦВК.

Також Юлія Тимошенко анонсувала, що найближчим часом відбудеться попереджувальна всеукраїнська акція українських аграріїв, які виступають проти відкриття ринку обігу сільськогосподарської землі.