ICTV_0005

Розвиток і держпідтримка фермерів і виробників – першочерговий, але – не продаж землі

23:36 08.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що відкриття ринку землі в Україні в нинішніх умовах є неприпустимим, натомість нова влада повинна подбати про формування правильного шляху реформування аграрного сектору: розвитку фермерства, малого і середнього сільськогосподарського виробництва, створення всіх необхідних умов і державної підтримки галузі.

«Україна обрала принципово неправильний шлях розвитку аграрного сектору. Сьогодні не можна робити землю товаром і продавати її із молотка, тому що це означатиме, що наші аграрії, фермери і сільськогосподарські виробники не зможуть бути конкурентами у купівлі власної землі, а будуть витіснені величезними світовими капіталами», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

За словами політика, сьогодні Україна є лідером із постачання сировини на світові ринки, не отримуючи належних прибутків від переробки сировини у готову продукцію. А продаж землі означатиме руйнацію економічної стратегії держави.

«Сьогодні від експорту сировини Україна отримує 18 млрд євро щорічно, в той час як у Європі з гектара землі в рази нижчої якості отримують удесятеро більше доходів», – наголосила вона.

Парламентарій акцентувала, що саме тому нова влада в Україні зобов’язана передусім виробити правильну послідовність дій щодо реформування галузі, зокрема в частині підтримки сімейного фермерства, малих і середніх сільськогосподарських виробників.

«Слід спочатку створити фермерство і мінімум 2,5 млн фермерських господарств за прикладом Польщі, мале і середнє сільськогосподарське виробництво, дати їм нормальні європейські кредити, забезпечити всім необхідним, і лише потім – за прикладом Франції – постійно проживаючим на землі фермерам надавати землю на ексклюзивній основі – це спеціальний порядок, коли земля може стати власністю тих людей, які на ній живуть і працюють», – пояснила вона.

Також Голова Партії ВО «Батьківщина» вказала на необхідність провести інвентаризацію земель, запровадити універсальну систему оподаткування – це фіксований податок на гектар землі, і відкрити сильні програми підтримки фермерства, сільськогосподарських виробників, а також сільськогосподарського машинобудування.

«Потрібні правильна стратегія і політична воля, щоб повернутись до такого розвитку аграрного сектору, який ведуть всі провідні країни світу», – підсумувала Юлія Тимошенко.