_APM9446

Руйнація прав і свобод людей в умовах воєнного стану – неприпустима!

21:03 26.11.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що фракція «Батьківщина» готова підтримати проект закону про затвердження указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», але без врахування положення статті №3 відповідного указу, яка суттєвим чином обмежує права і свободи українських громадян.

«Фракція «Батьківщина» із перших днів війни Російської Федерації проти України вимагала введення воєнного стану, і готова підтримати запровадження воєнного стану в Україні сьогодні, але ми не готові підтримати під прикриттям воєнного стану руйнацію прав і свобод українців», – сказала Юлія Тимошенко із парламентської трибуни, обговорюючи відповідне питання на позачерговому засіданні Верховної Ради України.

_APM9402

Політик процитувала слова президента України Петра Порошенка, який напередодні говорив, що «обмеження прав і свобод не буде», але нині пункт №3 президентського документу про запровадження воєнного стану фактично «ліквідує права людей, які вони мають відповідно до Конституції України». Так, йдеться про фактичну зупинку дії статей №№ 30, 31, 32, 33, 34, 38, 39, 41, 42, 43, 44 і 53 Конституції України

«Тепер матимуть право вриватись у житло українців, втручатись у листування, інші особисті справи громадян, позбавляти права на свободу слова, на вільні зібрання, забороняти підприємницьку діяльність, а рейдерство буде прикрите. По суті, це все – руйнація життя українців», – застерегла вона.

Саме тому Юлія Тимошенко, посилаючись на статтю №190 Закону України «Про регламент Верховної Ради України», закликала Верховну Раду України «підтримати запровадження воєнного стану із частковим текстом указу президента».

«Ми пропонуємо проголосувати запровадження воєнного стану без пункту №3 указу президента, який повністю руйнує права і свободи людей. І зараз від нас залежить, чи буде воєнний стан проголосований для боротьби із країною-агресором і надасть можливість українським військовим працювати як належить, або це буде діяти проти наших громадян», – закликала Голова фракції «Батьківщина» парламентарів.