_APM8053

Ринок електроенергії – обман, влада протягує корупційну оборудку

10:41 13.04.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що українські високопосадовці через Верховну Раду України протягують корупційний законопроект щодо так званого ринку електричної енергії, який у підсумку призведе до значного подорожчання електричної енергії для населення.

«Сьогодні у Верховній Раді – чорний парламентський день. До порядку денного у порушення всіх регламентних процедур внесено урядовий законопроект №4493 про так званий ринок електричної енергії, що не має жодного відношення до ринку, а у кінцевому рахунку призведе до тотального подорожчання електроенергії для громадян України», – сказала Юлія Тимошенко журналістам у кулуарах Верховної Ради.

За словами політика, відповідним законопроектом передбачено, що буде запроваджено посередників в структурі постачання електричної енергії, які «будуть купувати у держави дешеву атомну і гідроелектроенергію, а продавати населенню – утридорога».

«Це грубо лобістський і корупційний законопроект, який забирає у українців атомну і гідро- електроенергію, яку українці споживали 25 років напряму без посередників, і зараз цим законом у українців забирають цю електроенергію», – обурилась вона.

Лідер фракції «Батьківщина» також додала, що законопроект крім іншого спрямований проти малого і середнього підприємництва в Україні.

«Тому що у цьому законопроекті прописана драконівська і необґрунтована процедура приєднання малих підприємців до електромереж», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також наголосила, що відповідний документ буде розглянуто у порушення Регламенту роботи Верховної Ради України за застосування так званої процедури «ad-hoc», що означає ухвалення законопроекту без обговорення і розгляду депутатських правок.

«Вони хочуть, щоб не було обговорення, не голосувались правки і ніхто не чіпав цю корупційну оборудку. Адже цей закон буде приносити багатомільярдні доларові прибутки», – сказала політик.

Юлія Тимошенко зауважила, що фракція «Батьківщина» буде робити все заради того, щоб відповідний документ не був підтриманий парламентом, проте за нього вже готові голосувати депутати «Блоку Петра Порошенка», «Радикальної партії Олега Ляшка», «Народного фронту», а також окремі депутати із фракції «Самопоміч».

«Пан Підлесецький є бізнесменом, який прямо зацікавлений у цьому законі. Тому що він має неформальне відношення до тих підприємств, які володіють електромережами. І він сьогодні – один із лідерів протягування цих законів», – пояснила парламентарій.