ICTV_ЮВТ_03

Скасування е-декларацій для активістів – під загрозою зриву через маніпуляції влади

23:32 02.04.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що влада не зацікавлена у скасуванні електронного декларування для громадських організацій і активістів, які опікуються питаннями антикорупційної боротьби в Україні, оскільки таким чином має намір їх контролювати.

«Вони вигадали цей інструмент електронного декларування не як інструмент прозорості, а як інструмент репресій проти громадських активістів, щоб їх загнати під плінтус, і щоб їх посадити на короткий повідок. Зроблено це для того, щоб приборкати людей, які почали із корупцією боротись», – сказала Юлія Тимошенко під час програми «Свобода слова» на ICTV.

Політик нагадала, що Верховна Рада України у вівторок, 3 квітня, першим питанням мала розглянути скасування електронного декларування для громадських активістів, щодо чого останній тиждень тривали перемовини, і фракція «Батьківщина» повсякчас наполягала на терміновому розгляді відповідного питання. Але відповідне питання щодо скасування е-декларування так і не з’явиться у вівторок, оскільки «профільний антикорупційний комітет не зібрався на засідання через ніби то нестачу кворуму».

«Насправді членів комітету спочатку запросили на засідання комітету, а потім наш депутат і член комітету Ігор Луценко отримав SMS про скасування засідання комітету, і відповідно, не з’явився. В цей час вони зібрали лише 5 депутатів і оголосили, що немає кворуму. Ось так брудно це робиться», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що фракція «Батьківщина» не голосувала за запровадження такого електронного декларування для громадських активістів, а після того, як парламент все-таки підтримав відповідну поправку, то негайно подала проект постанови, щоб скасувати запровадження такого декларування. Оскільки відповідні ініціативи не було розглянуто, то вже із 1 квітня 2018 року громадські активісти будуть відповідати перед законом за неподачу електронних декларацій, що є неприпустимим явищем.

«Спершу запроваджують клоунаду, ставлять людей під кримінальні справи, а потім – пропонують скасувати. Тому що владі треба, щоб прийшло 1 квітня, і щоб з’явились підстави, за що громадських діячів можна було б тримати. Прикро, що так ницо все відбувається», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко нагадала присутнім, що міжнародна спільнота – ЄС, США і інші країни – «виступили проти того, щоб таким чином громадських активістів брати за горло і тримати у напів-в’язниці».

А тому необхідно, щоб Верховна Рада України підтримала проект закону щодо скасування електронного декларування для громадських організацій і активістів, а також розглянула питання щодо декриміналізації тих осіб, які такі декларації не подали.