_APM5489

Слід призначити нових голів ГПУ і СБУ – інакше корупційна верхівка зайде в нову ВРУ

11:29 18.06.2019

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко звернулась до Президента України Володимира Зеленського із закликом внести подання на звільнення чинних і призначення нових голів ГПУ і СБУ, а також звернулась до керівництва парламенту з тим, щоб невідкладно розглянути відповідне питання за процедурою Ad hoc.

«Звертаюсь до представника Президента України у ВРУ із проханням попросити Президента внести кандидатури на призначення голів ГПУ і СБУ, і звертаюсь до голови ВРУ, щойно надійдуть такі подання, за процедурою Ad hoc – призупинити розгляд Виборчого кодексу – і проголосувати те, що передбачено Конституцію: призначення нових силовиків», – сказала Юлія Тимошенко під час Погоджувальної ради керівників фракцій та голів парламентських комітетів.

За словами політика, новий Президент України має конституційне право звільнити і призначити голів ГПУ і СБУ, але «за лаштунками парламенту і української політики іде глибока гра, яку важко пояснити», і конституційне право нового Президента залишається нереалізованим. На її переконання, такі призначення мають відбутись негайно, щоб «розслідувати корупційні оборудки і зловживання із фінансовими потоками і роботою державних корпорацій» попередньою владою.

«Але до абсурду доведено сьогодні очікування людей щодо покарання за корупційні злочини верхівки управління країною, які «правили» до президентських виборів», – зазначила вона.

Парламентарій наголосила, що якщо цього не буде зроблено, то це буде означати, що «існує невідома суспільству змова залишити старих голів ГПУ і СБУ, щоб покрити ті корупційні злочини, які відбувались протягом останніх 5 років».

«Якщо зараз не почнуться гучні розслідування, і суспільству не будуть показані причетні за розкрадання фінансів, майна і землі в Україні, то це означатиме, що на позачергових парламентських виборах вся ця корупційна верхівка пройде до парламенту», – застерегла Юлія Тимошенко.