_APM0049

Слід захистити державні банки – «Ощадбанк» і «Укрексімбанк»

14:31 02.04.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко запевняє, що нинішня влада розпочала процес фактичної приватизації банків «Ощадбанк» і АТ «Укрексімбанк» на користь президента України Петра Порошенка і його оточення, тому український парламент повинен здійснити всі можливі дії, аби зупинити цю незаконну оборудку із державними банками України.

«Зараз триває велика підготовка щодо переписування акцій «Ощадбанку» та «Укрексімбанку» на відповідних людей, які наближені до влади. Ці банки будуть розкрадені між найближчим оточенням президента, і, думаю, він там теж зайвим не залишиться», – сказала Юлія Тимошенко на брифінгу після Погоджувальної ради керівників фракцій і голів парламентських комітетів.

За словами політика, приватизація «Ощадбанку» та АТ «Укрексімбанку» є абсолютно непотрібною.

«Тому що це два стабільних банки, які надійно працюють. І вони єдині, хто забезпечує гарантію на вклади людей», – пояснила парламентарій.

Юлія Тимошенко нагадала, що минулого пленарного тижня у парламенті була здійснена спроба ухвалити законопроекти, які фактично позбавляють Україну двох державних банків – «Ощадбанк» і «Укрексімбанк», але фракція «Батьківщина» не дозволила цього зробити. Мова іде про законопроекти 7180У і 7080-1д про особливості управління державними банкам, якими намагаються вивести державні банки з-під управління державою.

«Батьківщина» не дала за ці законопроекти голосів, таким чином заблокувавши проведення відповідних законопроектів. Але цього тижня такі документи – знову у порядку денному», – обурилась вона.

Голова фракції «Батьківщина» закликала Верховну Раду України вжити всіх необхідних заходів, аби захистити головні державні банки України.

«Зараз потрібно організувати і у парламенті, і поза межами парламенту захист двох державних банків – «Ощадбанку» і «Укрексімбанк». «Ощадбанк» має своє відділення в кожному селі, а «Укрексімбанк» фінансово забезпечує експортно-імпортну діяльність в Україні і є банком для проведення програм державного розвитку», – зауважила вона.

Юлія Тимошенко вкотре наголосила, що порядок денний Верховної Ради знову переповнений лобістськими законопроектами, а тому у парламенті «необхідно згуртувати всі патріотичні сили», аби протистояти таким діям влади.