_APM7728

Слід змінити кланово-олігархічну модель управління країною

21:32 20.06.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що нинішній курс проведення державної політики в Україні є хибним, а тому для відновлення економічного і соціального благополуччя країни потрібно спільними зусиллями побудувати принципово новий курс розвитку України, і у першу чергу слід змінити модель управління країною.

«Рівень життя всіх країн є залежним від якості державного управління. Сьогодні Україна вкрай погано керується, адже у перші ж роки незалежності країни замість сильної і успішної держави була створена система кланово-олігархічного управління. Це перша фундаментальна проблема», – сказала Юлія Тимошенко під час ток-шоу «Український формат» на телеканалі «NewsOne».

За словами політика, система кланово-олігархічного управління передбачає, що «в одній посудині опинились кримінальний бізнес, політика, ЗМІ і всі корупційні оборудки». Саме тому таку модель управління слід докорінно змінювати, і для цього потрібно здійснити перезаснування держави.

«Якщо ми не позбавимося кланово-олігархічного консенсусу, якщо ми повністю не змінимо кланово-олігархічну систему управління державою, і якщо не зробимо крок, який виб’є із-під їх ніг грунт – ми не зможемо змінити ситуацію в країні», – наголосила вона.

Парламентарій додала, що наслідком вкрай недолугої управлінської державної політики за всі роки незалежності стала масова імміграція українців, що за останні роки досягла вкрай нечуваних масштабів.

«Ми з вами програли світову глобальну конкуренцію за людину, адже за останній час майже 7 млн українців виїхали за кордон шукати щастя. І проблема полягає у тому, що якщо ми не збережемо українця вдома, і програємо глобальну конкуренцію за інтелект, енергію і знання людини в розбудові держави – ми потім за сотні років не поновимо втраченого, і не будемо мати потенціал», – застерегла Голова фракції «Батьківщина».

За словами політика, українці залишають рідну Батьківщину не лише тому, що мають низьку заробітну плату, а ще і тому, що, «вони не мають віри в те, що в Україні щось зміниться».

«Українці не вірять в те, що ми як народ зможемо змінити все. Вони їдуть тому, що крім заробітної плати і робочих місць за кордоном існує вся екосистема існування людини. Люди не знають, на що вони можуть розраховувати: чи зможуть вилікувати тут своїх батьків, дітей, чи зможуть вони із мізерною заробітною платою прожити», – сказала Голова фракції.

Саме тому, за словами Юлії Тимошенко, першим завданням для влади має стати обов’язок «повернути життя в Україну, повернути родини, і зупинити трагедію».

«Якщо ми зараз не перебудуємо життя, таку модель управління країною, ми можемо відстати від інших країн – назавжди», – закликала політик.

Юлія Тимошенко наголосила, що саме тому вона започатковує дискусію щодо розробки принципово нового курсу розвитку країни, де суспільство на чолі із інтелектуалами, фахівцями різних галузей і напрямків спільними зусиллями вибудують такий новий курс. І у першу чергу мова має йти про перезаснування суспільного договору – нової Конституції України.

«До президентських виборів необхідно затвердити концепцію нової Конституції. Відповідний проект має бути переданий на Референдум, і новий президент повинен прийняти нову Конституцію і втілити її в життя. Нові парламентські вибори слід провести за новою Конституцією», – завершила парламентарій.