Спільно із громадськістю напрацюємо антикорупційний порядок денний для нового Президента

15:49 07.02.2019

Кандидат в Президенти України, Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала представників громадських антикорупційних організацій спільними зусиллями напрацювати той порядок денний в напрямку щодо подолання корупції в Україні, який буде зобов’язаний виконати новий Президент України, прийшовши до влади після чергових президентських виборів.

«Я як кандидат у Президенти України виступаю за глибинні і системні зміни в країні, зокрема щодо подолання корупції. І якщо Господь так вирішить, то я буду діяти за тим меню, яке можуть нам порадити фахівці галузі, а тому закликаю вашу команду: давайте таке меню для нового Президента напишемо», – сказала Юлія Тимошенко на зустрічі із представниками Руху «Антикорупційний порядок денний», який об’єднує 23 антикорупційні громадські організації.

_APM9868

За словами парламентарія, вона готова виконати напрацьоване спільними зусиллями антикорупційне меню, що стосується і роботи Генерального прокурора України, НАБУ, НАЗК і Вищого антикорупційного суду України.

«Давайте разом подумаємо і внесемо ті законопроекти, які можуть реально покращити ситуацію. Надайте мені ваші пропозиції», – додала вона.

Політик наголосила, що новий Президент України відповідно до владних повноважень зможе вносити всі необхідні антикорупційні законопроекти як першочергові, і наполягати на їх розгляді парламентом.

«Я візьму письмове зобов’язання, що визначу відповідний перелік законопроектів як першочергові», – пообіцяла Голова фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також уточнила, що нині ключова проблема полягає у тому, що в Україні усі контролюючі органи «зашиті в усі гілки влади, які вони мусять контролювати», а тому якщо не відбудеться розділення контролюючих органів і влади – не буде досягнуто належного результату щодо подолання корупції в Україні. На її переконання, таку проблему можна виправити виключно системно через ухвалення Нової Конституції України, яка була розроблена провідними фахівцями України.

«Ми хочемо презентувати вам цілісну систему, яка може бути прийнята як Нова Конституція України. Це відповідь на те, як нам побудувати таку модель в державі, яка буде реально не допускати такого наслідку як корупція», – сказала вона.

«Нова Конституція України – це нові баланси і противаги, це нова система контролю у всіх її вимірах – від виконавчої, законодавчої і до судової влади, включення громадянського суспільства в імперативне, а не факультативне управління країною», – підсумувала Юлія Тимошенко.