ICTV_0007

Споживачі отримали підстави для перерахунку за газ і тепло завдяки нашому позову

22:57 08.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що рішення Шостого апеляційного адміністративного суду щодо визнання незаконним підвищення з 2016 року вартості газу для населення і теплокомуненерго, тепер дозволяє споживачам послуг звернутися у компетентні органи або до суду з вимогою про перерахунок тарифу на газ і тепло.

«Сьогодні друга апеляційна інстанція ввела в законну силу рішення суду про те, що встановлені постановами уряду тарифи на газ були незаконними, необґрунтованими та завищеними. Це означає, що ми з вами останні роки, коли боролись проти підвищення ціни на газ, мали рацію», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Політик також послалась на позицію юридичної спільноти, відповідно до якої якщо уряд несправедливо, незаконно і необґрунтовано встановив ціну на газ, то люди «мають право на відшкодування через суд того, що із них неправомірно взяли».

«Протягом 2,5 років людям нараховували неправильну ціну на газ, і люди мають право через суд повертати те, що їм незаконно нарахували», – сказала Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, у понеділок, 8 липня, Шостий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Окружного адміністративного суду за позовом Юлії Тимошенко до Кабміну та НАК «Нафтогаз України», і таким чином підтвердив незаконність постанови Кабінету Міністрів України №315 від 27 квітня 2016 року, якою, зокрема, визначається порядок формування ціни на природний газ для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ).

Таким чином, ціна на газ, яка діяла 2,5 роки згідно постанови КМУ №315, визнана незаконною.