Офіційно стартувала процедура щодо референдуму про заборону продажу землі

14:48 19.04.2017

Лідер Партії ВО «Батькивщина» Юлія Тимошенко заявила, що збори ініціативної групи щодо організації Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу землі сільськогосподарського призначення відбуваються легітимно у супроводі представника члена ЦВК Жанни Усенко-Чорної, і сьогодні буде оголошено початок процедури проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питання заборони продажу сільськогосподарської землі.

«Сьогодні ми ухвалюємо рішення про початок процедури проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з питання заборони продажу сільськогосподарської землі. І ми повинні отримати згоду ЦВК на проведення Всеукраїнського референдуму щодо цього питання і отримати підписні листи», – сказала Юлія Тимошенко під час зборів ініціативної групи щодо організації Всеукраїнського референдуму з питання заборони продажу сільськогосподарської землі, що проходять у Києві.

За словами політика, мова йде про заборону продажу сільськогосподарської землі саме тому, що «саме цей час потрібен для того, щоб міцно і надійно поставити на ноги українське фермерство». «Щоб у нас як і в усіх аграрних розвинутих країнах було не 30 тис. фермерських господарств, а хоча б як у Польщі – 2,5 млн фермерських господарств», – сказала вона.

За словами Юлії Тимошенко, саме сьогодні утворенням відповідної ініціативної групи буде покладено початок процедури проведення Всеукраїнського референдуму щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. І головним завданням для ініціативної групи буде зібрати підписи громадян України із різних регіонів країни із дотриманням необхідних законодавчих вимог.

«Понад 10 тис. людей будуть збирати підписи. Щоб успішно забрати ці підписи, потрібно не дати сфальшувати жодної літери і жодної коми, тому що влада буде очікувати, щоб у зібраних підписах не містилось або паспортних даних, або не була вказана правильно адреса проживання громадянина України», – застерегла парламентарій.

На думку Лідера Партії ВО «Батьківщина», саме через нечіткість дотримання законодавчих вимог під час збору підписів, влада зможе послатись на те, що кількість зібраних підписів є недостатньою, а отже, проведення Референдуму щодо земельного питання не відбудеться.

«Вони візьмуть посіпак і скажуть, що не 3 млн підписів зібрано, а і 100 тис. немає. А решта – макулатура. Саме тому від тих, хто збирає підписи, буде залежати бездоганність виконаної роботи», – наголосила політик.

Вона додала, що на кожного із 10 тис. членів ініціативної групи щодо збору підписів буде покладено завдання щодо збору 300 підписів, проте «кожен із членів ініціативної групи візьме підвищений план – і збере як мінімум удвічі більше».

Юлія Тимошенко також наголосила, що влада буде чинити опір щодо вирішення відповідного питання, і буде використовувати членів ЦВК з тим, щоб заблокувати процес проведення Всеукраїнського референдуму.

«Ви знаєте, що президент буде ламати ЦВК. І кожного члена ЦВК будуть викликати на Банкову, щоб вони ухвалили негативне рішення. І будьте готові до того, що хтось із членів ЦВК виявиться слабким, неспроможним і нездатним на захист Референдуму», – наголосила політик.

Юлія Тимошенко подякувала представнику ЦВК Жанні Усенко-Чорній, яка присутня на зборах ініціативної групи, і присутність якої робить відповідні збори ініціативної групи легітимними.

«Нам робити справу майбутнього. І тому – вперед! Збираймо понад 3 млн підписів, проводимо Всеукраїнський референдум щодо заборони продажу сільськогосподарської землі і аграрну мафію відправляємо у небуття!», – звернулась політик до присутніх.