_APX6640

Стаємо однодумцями із суспільством у створенні нової Конституції

11:50 28.06.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» впевнена, що українське суспільство потребує ухвалення нової Конституції України, яка б стала новим суспільним договором, що по-справжньому зміг би забезпечити реальне виконання прав і свобод громадянина України, і створив би сильну систему управління державою. Саме тому Юлія Тимошенко закликала українське суспільство до спільного обговорення, дискусії і напрацювання проекту нової Конституції України.

«Я як кандидат в президенти і команда Партії ВО «Батьківщина» стаємо однодумцями з українським суспільством щодо перезаснування держави на основі нового суспільного договору, який чітко закріплював би не фасадні, а справжні гарантії виконання прав і свобод. Ми будемо учасниками і партнерами українського суспільства, щоб у новій Конституції була започаткована сильна система управління державою, якою є збалансована і підконтрольна суспільству парламентська форма правління», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції з нагоди Дня Конституції України.

_APX6314

За словами Юлії Тимошенко, команда «Батьківщини» має намір стати партнерами громадянського суспільства у тому, щоб в новій Конституції «закласти справжнє правосуддя, підконтрольні суспільству суди, і щоб забезпечити систему безпеки і оборони, яка не дозволить більше жодному агресору вломитись в Україну, вбивати українців і встановлювати свої правила».

«Саме на базі нового суспільного договору може бути створена сильна держава, де кожна людина зможе по-справжньому реалізувати свої можливості і по-справжньому бути захищеним», – наголосила вона.

Парламентарій акцентувала, що проект нової Конституції повинен бути напрацьованим громадянським суспільством до чергових президентських виборів, а вже новообраний президент «винесе нову Конституцію на Всеукраїнський референдум для її затвердження без жодних змін».

«І якщо український народ підтримає таку Конституцію як основний закон, то новий президент підпише нову Конституцію без будь-яких зволікань. Інакше вважаю, що немає жодного сенсу виходити на строкові президентські чи парламентські вибори, якщо українське суспільство не народить потужну концепцію нового суспільного договору, не закріпить його публічно без втручання політиків у новому проекті Конституції», – сказала політик.

_APX6557

Водночас Юлія Тимошенко також наголосила, що нині не можна применшувати значення Конституції України 1996 року, але сьогодні слід «адекватно дивитись на вади чинної Конституції».

«Конституція 1996 року не приймалась всенародно, без будь-якого погодження із народом, глибоким обговоренням у суспільстві концептуальних положень, не була проголосована на Референдумі, а стала продуктом домовленості частин правлячого класу», – сказала вона.

Так, за словами політика, фундаментальні вади Конституції 1996 року полягають у тому, що вона щоразу змінювалась під діючого президента, де у тіло Конституції «вносились персональні інтереси кожного президента». «Тому у чинній Конституції 1996 року були збити навіть ті баланси і противаги, які були закладені», – констатувала вона.

«Перша і ключова вада полягає у тому, що вона стала міжолігархічним договором, який де-факто цементує кланово-олігархічний консенсус», – пояснила парламентарій.

За словами Голови Партії ВО «Батьківщина», друга вада Конституції 1996 року полягає у тому, що вона «внаслідок змін і правок не реалізовує головне право народу – бути єдиним джерелом влади».

«У нинішній Конституції – це виключно декларація, яка не підтримана і не гарантована ані в Конституції, ані в інших законах. Конституція повинна бути правовою Біблією, але сьогодні вона перебуває в руках махрових атеїстів», – сказала політик.

Третя проблема, на її думку, полягає у тому, що на Конституції 1996 року «не були створені необхідні баланси і противаги між гілками влади».

«Тому всі гілки влади нині є безконтрольними і безвідповідальними, можуть не виконувати Конституцію, і не будуть нести відповідальність за це», – сказала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що чинна Конституція 1996 року має також такі проблеми, як неефективна і керована судова система, а також слабке місцеве самоврядування.

«Сьогодні місцеве самоврядування перебуває у підпорядкованому стані до центральної влади. Тому фундаментальне посилення, реальне управління процесами свого життя – це ще одна мета, яку треба реалізовувати у новій Конституції», – підсумувала політик.