UVT_pravo_na_vladu_03

Сильна команда, стратегія і співпраця – це шлях змін, які відбудуться попри спротив старої влади

01:15 24.05.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що представники колишньої влади намагаються чинити супротив змінам і зберегти встановлені порядки для забезпечення власних інтересів. Саме тому для руйнації чинної в Україні кланової системи потрібна консолідація зусиль суспільства і відповідальних політиків.

«Крім добрих намірів, повинна бути зібрана сильна, професійна і віддана Україні команда. Цей шлях – це пряма співпраця між новою владою і суспільством», – сказала Юлія Тимошенко під час програми «Право на владу» в ефірі телеканалу «1+1».

_APM8970

За словами політика, сьогодні вкрай важливо обрати правильну стратегію розвитку країни і зробити перші важливі для суспільства кроки. Саме тому команда «Батьківщини» напрацювала пакет законопроектів, реалізація яких дозволить українцям відчути якісні зміни у найближчій перспективі. Передусім, мова іде про зниження вартості газу для населення України.

«У мене в руках – проект указу про накладання вето на дві постанови уряду Гройсмана про необґрунтоване підвищення цін на газ. Ми маємо унікальну можливість протягом кількох днів виправити ситуацію», – повідомила вона.

Юлія Тимошенко також додала, що Президент має повноваження формувати НКРЕКП і вплинути на справедливе встановлення тарифів. А також – необхідно ухвалити проект закону про передачу газу українського видобутку для бюджетної галузі і населення України.

Водночас політик зауважила, що представники вже колишньої влади чинять супротив здійсненню першим крокам нової влади на впровадження змін. Як приклад, Голова Партії ВО «Батьківщина» нагадала, що попри досягнуті попередньо домовленості між новим Президентом і лідерами парламентських фракцій, Верховна Рада відмовилась підтримувати президентський законопроект щодо зміни виборчої системи.

«Щоразу під добрими намірами і гаслами здійснюються рішення, які протирічать справедливості і Конституції України. І мені дуже шкода, що ВРУ буде на 5 років обиратись за старою виборчою системою», – зауважила вона і додала, що лише 92 народних депутати підтримали включення відповідного документу у порядок денний ВРУ, серед яких були депутати «Батьківщини».

За словами народного депутата, більшість депутатів у Верховній Раді «докладають всіх зусиль, щоб не йти на дострокові вибори».

«На мій погляд, у ВРУ роблять все, щоб, по-перше, достроково не припиняти повноваження парламенту, а, по-друге, щоб показово продемонструвати, що нового Президента «завалили». Це показує, що цей парламент не здатен до життя», – наголосила вона.

Юлія Тимошенко також повідомила, що вибори до парламенту передбачають таку важливу складову як формування парламентської більшості і обрання прем’єр-міністра України.

«На парламентських виборах, обираючи партію, люди відразу обирають прем’єр-міністра, який стоїть на чолі списку. І тому суспільство зараз має використати другий крок можливостей – обрати більшість у парламенті і наступного прем’єр-міністра», – підсумувала політик.