_APX6320

Сильна контрактна армія із належним фінансуванням і забезпеченням військових – пріоритет для нової влади

15:09 30.10.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що відразу після зміни влади в Україні буде ініціювати проведення реформи Збройних сил України, що включатиме створення законодавчих основ для побудови сильної української армії на новій контрактній основі та створення належного соціально-економічного забезпечення і всіх необхідних умов для українських військовослужбовців.

«Має бути проведена реформа Збройних сил України, яка глибоко зачіпатиме законодавчі основи побудови армії, всю систему військового управління і ухвалення рішення – від вертикально інтегрованої відповідальності слід у стислі терміни перейти до мобільної, високотехнологічної, добре підготовленої, озброєної і професійної армії, побудованої на делегуванні повноважень і справедливій мотивації бійців і командирів. Таку реформу наша команда вже готує понад рік, і ми перейдемо до її реалізації відразу після зміни влади», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу на Національному форумі «Нова стратегія миру та безпеки», що проходить у Києві.

_APX7698

За словами політика, необхідно привести до належного стану законодавчу базу застосування Збройних сил України, яка була «понівечена за роки так званої АТО», а також виділити достатнє фінансування на оборонний сектор.

«На мій погляд, в умовах війни фінансування ЗСУ і пріоритетних розробок в галузі озброєння має складати не 2% ВВП, а мінімум – 3% ВВП, що дасть бодай надію на правильне і всеохоплююче фінансування. Армія має захищати країну, а не воювати за гроші на своє існування», – впевнена вона.

Парламентарій також наголосила, що основу сильної армії складають конкретні люди, і тому створення належної армії не можливе без реальної поваги до них.

«В українській армії кожен військовий повинен мати почуття впевненості у надійності зброї, яку йому дала країна, у командирах, штабах і тилах, у тому, що його живого, пораненого чи загиблого не залишать на полі бою чи у полоні, а кожна родина повинна бути впевнена, що для держави і армії вони будуть не тягарем, а об’єктом особливої турботи», – акцентувала Голова Партії ВО «Батьківщина».

Саме тому, за її словами, команда «Батьківщина» працює над розробкою нового проекту контракту для служби у Збройних силах України, і до відповідної роботи долучено понад 3 тисячі чинних і колишніх воїнів-контрактників. На її переконання, новий контракт повинен «забезпечити всі необхідні механізми, які будуть захищати особисті права військовослужбовців».

«Так, ми запровадимо механізм регулярної індексації грошового забезпечення на реальний показник інфляції. Ми передбачимо заробітну плату рядового контрактної служби на рівні, що у 1,5 рази мінімум перевищує середню заробітну плату в Україні», – сказала вона.

Парламентарій додала, що важлива частина нового контракту для військових – це мотиваційний пакет, що включає у себе питання забезпечення житлом, медичного забезпечення, пенсійного страхування, а також додаткові пільги для учасників бойових дій та членів їх родин.

«Слід створити спеціальну програму кредитування на придбання житла для військовослужбовців. Слід дозволити купівлю житла без першого внеску, а відсотки за іпотечним кредитом має платити держава, а термін іпотечного кредиту повинен визначити сам військовий», – сказала вона.

_APX8426

На її переконання, гідна пенсія для військових – це теж необхідна умова підвищення престижу військової служби.

«Команда «Батьківщини» створила групу, яка розробляє законопроект про правильне і справедливе пенсійне забезпечення військовослужбовців, який буде ухвалено відразу після зміни президента», – сказала голова фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також зауважила, що особлива увага приділяється питанню реформуванню системи страхування життя і здоров’я військових, а також держава зобов’язана гарантувати умови для адаптації до мирного життя військових після служби.

«Учасники бойових дій, зниклі безвісти і поранені – для Міністерства оборони повинні назавжди залишатись у строю, і ми готуємо новий закон про ветеранів», – сказала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що головним чином, нова влада в Україні після президентських виборів зупинить корупцію на армії, і здійснить всі необхідні перетворення для побудови сильних Збройних сил України.