ICTV_01

Ситуація навколо Саакашвілі – один із прикладів знищення владою кожного українця

00:02 12.09.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Україна потребує принципово нової стратегії життя країни на відміну від тієї, яку нині здійснює чинна влада на чолі із президентом України Петром Порошенком. Адже ситуація із Міхеілем Саакашвілі є прикладом того, що нинішня влада знищує політичних інакодумців, в тому числі власних громадян, що є неприпустимим у демократичній європейській країні.

«Ви говорите про стратегію політичних альянсів, а я говорю про принципово іншу стратегію життя країни, коли треба замінити технологію знищення на стратегію процвітання і план дій із 10-ти пунктів, які можуть дати нам принципово нове життя. Тому слід спільно об’єднатись із громадянами України і започаткувати правильну стратегію», – сказала Юлія Тимошенко під час прямого ефіру у програмі «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

Політик уточнила, що сьогодні критично важливо представникам демократичної опозиції «не поборювати один одного», а здійснювати «взаємний захист тих, кого знищують».

«Саме тому ми були на кордоні поряд із Саакашвілі. Тому що знаю, що таке знищення одного із лідерів опозиції. І я думаю, що якщо ми не навчимось захищати один одного і спільно захищати людей, то ми не зможемо принести країні нічого корисного», – пояснила парламентарій.

За словами Юлії Тимошенко, сьогодні питання полягає не безпосередньо щодо Міхеіля Саакашвілі, а у тому, що «машина влади, яка не змінилась, таким самим чином поводиться із кожним громадянином України».

«Сьогодні кожен українець не може знайти правду ні у політиці влади, ні у реформах влади. І Саакашвілі не може знайти правду. Адже невже хтось вірить, що його позбавили громадянства України лише за те, що він неправильно оформив документи?», – звернулась вона до присутніх.

Коментуючи ситуацію, що сталась у пропускному пункті «Шегині», Юлія Тимошенко акцентувала, що події відбувались з боку України, коли вже було перетнуто кордон. І у той момент, коли Міхеіля Саакашвілі «не допустили, щоб подати паспорт і документи, що є порушенням законодавства», люди обурились такими протизаконними діями.

«Ніхто не очікував, що будуть з українського боку робити люди, доведені до відчаю. Але звинувачувати людей у тому, що вони виходять і захищають свої права – не можна», – сказала вона.

Відповідаючи на уточнююче запитання щодо процедури перетину кордону, Юлія Тимошенко зазначила, що влада спекулює на тому, що депутати проходили кордон із порушенням прикордонного контролю.

«Яка у мене як у народного депутата із дипломатичним паспортом мотивація незаконно перетинати кордон? Проти мене відкрито кримінальні справи, через що я боюсь заїхати в країну? Ні! І я ніколи не буду тікати із власної країни. Чи була у мене заборона на в’їзд у рідну країну? Ні! Тоді яка необхідність у мене проходити кордон без контролю? Це абсурд, і людям просто промивають мозок», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко також вкотре акцентувала, що необхідне об’єднання демократичних проєвропейських опозиційних сил, аби спільними зусиллями протистояти деструктивній політиці нинішньої влади.

«Якщо в країні не буде справжньої сильної і демократичної проєвропейської опозиції, то і країни не буде. Адже те, що сьогодні робить влада – прямо загрожує державі Україна і існуванню української нації», – підсумувала парламентарій.