Тарифи на газ можна знизити за тиждень після відставки уряду

01:00 28.01.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що знизити тарифи на газ до 100 доларів за тисячу кубічних метрів можна протягом тиждень за умови ухвалення законопроектів про закриття офшорів та відставки уряду.

«Потрібно обов’язково знизити тарифи до 100 доларів за тисячу кубічних метрів. Це можна буде зробити протягом тижня після відставки уряду. Щоб підняти зарплати і пенсії необхідно прийняти два законопроекти про закриття офшорних зон мого авторства, які знаходяться в парламенті. Тоді жодна копійка не просочиться в офшори», – зазначила Лідер ВО «Батьківщина» у програмі «Велике інтерв’ю» зі Світланою Орловською на телеканалі «NewsOne».

За умови закриття офшорних зон та при зниженні податків політик очікує додаткових надходжень до Пенсійного фонду.

«Також треба знизити податки для підприємців, тому що якщо закривається кореспонденція з офшорами, треба обов’язково знижувати податки. Ми отримаємо додатково в перший рік 67-70 мільярдів гривень, що дає можливість вирішити соціальні питання», – зазначила Юлія Тимошенко.

«І тоді не треба буде такого обсягу субсидій, який скоро дорівнюватиме обсягу Пенсійного фонду. Субсидії необхідно направити на підвищення пенсій і заробітних плат бюджетникам, осучаснити, проіндексувати пенсії і дати людям можливість нормально жити», – акцентувала вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що підвищення тарифів – це «фактично новий податок для українців», і зараз НАК «Нафтогаз Україна» отримує «в 110 разів більший прибуток, не видобуваючи і не транспортуючи газ».

За її словами, «Нафтогаз» стурбований тим, як «відмити» ці кошти, отримані корупційним шляхом. А президент, прем’єр-міністр, глава НАК «Нафтогаз Україна» та екс-прем’єр Яценюк «намагаються списати 6 млрд грн на свої офшорні рахунки».

Лідер Партії ВО «Батьківщина» також додала, що позов проти глави уряду Володимира Гройсмана за необґрунтоване і некоректне підвищення ціни на газ розглядається вже півроку. Однак, за її словами, справа щодо тарифів, де треба прийняти правосудне рішення – не вирішується, тому що «всі судді під однією людиною – під Порошенком».

«Говорять – не чіпайте Президента і більшість в парламенті, тому що триває війна. Так ось, війна як із зовнішнім агресором, так і внутрішнім, які нищать нас з середини, буде тривати доти, доки вони будуть сидіти. У нас є один мирний конституційний шлях – нарешті позбавитися їх через вибори», – констатувала вона.