_APM7834

Торгівля вугіллям із окупованим Донбасом – мегаоборудка влади і фінансування війни

21:37 15.02.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що чинна влада запроваджує надзвичайний стан в енергетиці саме через те, що корупційним чином заробляє гроші на торгівлі вугіллям із окупованими територіями і не бажає цього припиняти. При цьому таким чином фактично відбувається фінансування терористів і війни на Сході країни із кишень самих же українців.

«У заяві так званих «ЛНР» і «ДНР», цих куплених бойовиків і терористів, йдеться, що щорічно вони відвантажують 12 млн т вугілля, і при цьому більша частина вугілля іде в Україну. Але це вугілля вкрадено із надр самих же українців! При цьому українці платять окупантам 24 млрд грн на рік, що становить трохи менше 1 млрд дол», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «20/22 з Литвиненко та Апасовим» на телеканалі «NewsOne».

За словами політика, нинішня влада всіляким чином виступає категорично проти припинення торгівлі із окупованими територіями, і фактично фінансує терористів і війну на окупованих територіях.

«Фактично іде фінансування українською владою війни. І це у той час, коли проти нас – снаряди, зброя, вбивства і окупація територій. Коли закінчиться ця війна, якщо вони щорічно лише від торгівлі вугіллям заробляють майже 1 млрд дол?», – риторично запитала парламентарій.

Водночас, за словами Юлії Тимошенко, наближені до влади особи отримують хабарі у тіньовому секторі від торгівлі вугіллям із окупованими територіями.

«Відповідно до наших даних і досліджень журналістів, у тіньовому секторі на кожній тонні вугілля українська влада заробляє 500 грн хабарів, що загалом складає 6 млрд грн», – наголосила Лідер фракції «Батьківщина».

Обурення політика викликав і той факт, що чинна українська влада свого часу не оголосила запровадження надзвичайних заходів саме тоді, коли виникла загроза підготовки до війни у Харківській області і окупації Херсонської області.

«Уряд не оголошував надзвичайні заходи чи надзвичайний стан! Тобто, війна і загроза захоплення території – не надзвичайні ситуації, а коли владі припинили можливість заробляти на вугіллі, то в країні практично оголосили надзвичайний стан в енергетиці. Вони просто не хочуть припиняти фінансування терористів, і не хочуть відмовитися від хабарів!», – повідомила Юлія Тимошенко.

Лідер Партії ВО «Батьківщина» також підкреслила, що сьогодні українцям погрожують віяловими відключеннями електроенергетики, в той час як чинна влада нині експортує енергоресурси до Європи, отримані від терористів на Сході України.

«Лише за перше півріччя 2016 року Україна експортувала 800 тис. т вугілля антрацитової групи, і якщо підрахувати, то за 2016 рік – це 1 млн 600 тис. т вугілля. Це означає, що вугілля терористів і окупантів брали не для України, а на експорт», – повідомила парламентарій.

Крім того, політик зауважила, що Україна має власну атомну енергетику, яка робить країну енергонезалежною, проте високопосадовці не використовують цей вид енергетики у повному обсязі через привабливість корупційних оборудок на торгівлі вугіллям із окупованими територіями.

«Щоб споживати вугілля терористів, вони атомну українську атомну електроенергію не використовують у повному обсязі, а заміщають тепловою, щоб спалювати вугілля терористів і заробляти на цьому мільярдні хабарі», – обурилась вона.

Юлія Тимошенко також подякувала учасникам АТО і добровольчим батальйонам, які блокують поставку вантажів із окупованого Донбасу, за той мужній крок, який вони зробили проти системи нинішньої влади.

«Це мужні люди, вони пішли проти системи і заблокували мегакорупцію на війні і крові, і проти них піднімають всі силові структури держави. Нам сьогодні всією Україною треба стати поряд із хлопцями і дівчатами, які заблокували цю торгівлю», – підсумувала Лідер фракції «Батьківщина».