ukraina_zerebkuvannia

Унітарна країна – цілісна Україна, а федералізація – неприпустима

23:34 05.07.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що Україна повинна залишатись унітарною державою із сильним місцевим самоврядуванням, але в жодному разі – не федерацією, тому що це – ризик цілісності країни і втрати частини територій.

«Нам потрібно триматись унітарності, якщо ми хочемо мати цілісну Україну. Якщо ми будемо говорити про федеративний устрій, то ми повинні знати, що це – децентралізовані сили, які в нинішньому хаосі в країні не утримають територію України цілісною», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі програми «Опозиція» на ТРК «Україна».

Політик нагадала, що сьогодні на східному кордоні України триває війна, але і західний кордон опинився у небезпеці.

«Кожна прикордонна західна область має ризики, і ці ризики для нас із хаосом в країні і послабленням економіки – стають все більш і більш загрозливими», – застерегла вона і додала, що українці – єдиний народ, і жодна людина в Україні не хотіла б, щоб «від Україні відвалювались цілі територіальні шматки».

Політик нагадала, що команда «Батьківщини» завжди підтримувала унітарну організацію життя країни, але обов’язково – із сильним місцевим самоврядуванням.

«Місцеве самоврядування із залишком на територіях максимуму фінансових ресурсів громад – це важливо. На місцях повинні залишатись: податок на доходи фізичних осіб, значна частина податку на прибуток, податок на землю та екологічний податок. Свобода економічна – обов’язкова», – пояснила вона.