_APX4730

Ціни на продукти зростуть, а підвищення пенсій і зарплат – не відбудеться

12:41 17.06.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що скасування державного регулювання цін на продукти харчування призведе до збільшення їх вартості і до суттєвого зростання інфляції.

«Скасування державного регулювання цін на продукти харчування однозначно призведе до суттєвого збільшення інфляції і до того, що ціни на продукти харчування зростуть, і люди ще менше будуть здатні купити товарів», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції у м. Славута на Хмельниччині.

Політик нагадала, що чинна влада досі у порушення вимог законодавства не здійснила індексацію пенсій і заробітних плат для населення, в той час як реальні доходи людей за останні роки зменшились у доларовому обчисленні практично у три рази, через що населення сьогодні не може навіть придбати товари першої необхідності, не кажучи вже про те, що доходи українців є значно нижчими, аніж у інших країнах світу.

«Сьогоднішня ситуація така: заробітні плати і пенсії у доларовому обчисленні у 16-20 разів є нижчими, аніж в європейських країнах і США, а ціни на все – перебувають на світовому рівні. Приміром, ціна на електроенергію в Україні у порівнянні із європейськими країнами у доларовому обчисленні – у декілька разів вища», – навела приклад політик.

Юлії Тимошенко також пояснила, що щодо продуктів особливого споживання «ціни тримались певними регуляторними обмеженнями, і які зараз будуть відпущені».

«Інфляція буде високою, а заробітні плати і пенсії людей будуть або мінімально піднято на 100-200 грн, що не вирівняє зростання цін, або взагалі будуть заморожені. Не рахуючись із життям українців, на нас грубо і цинічно заробляє «проєвропейська» влада», – обурено наголосила парламентарій.

Юлія Тимошенко вкотре зауважила, що чинна влада не дбає про національні інтереси країни та не піклується щодо покращення добробуту українців, а тому ситуацію слід змінити шляхом проведення дострокових виборів і повного оновлення влади.

«Із цієї ситуації треба виходити через перезавантаження влади, адже іншого рецепту не існує», – підсумувала політик.