112 Україна

Тиск на Росію мусить бути всеохоплюючий

19:53 29.09.2015

Лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко вважає, що оскільки російська сторона не дотримується умов Мінських протоколів, то такий формат врегулювання конфлікту на Донбасі є недієвим та підлягає зміні.

“На сьогоднішній день жодного пункту не виконано: продовжують гинути наші військовослужбовці, не відведена важка артилерія, не відновлено кордон між Росією і Україною – справжній кордон, а не лінія розділу, не відізвані з території України російські військовослужбовці і насправді не встановлений справжній мир”, – заявила Юлія Тимошенко сьогодні в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Лідер партії “Батьківщина” продовжує наполягати на необхідності зміни стратегії вирішення конфлікту та формату переговорів. “Не можна сьогодні покладатися лише на Мінські протоколи. Паралельно мусить бути створена зовсім інша стратегія, яка буде передбачати підняття процесу переговорів між всіма сторонами, які можуть ці переговори вести – Україною, Європейським Союзом, Сполученими Штатами, окремо тими країнами, які підписували Будапештський меморандум , який гарантував нам мир і цілісність кордонів, коли ми віддавали ядерну зброю”, – наголосила вона.

Юлія Тимошенко заявила, що Україна буде здатною протистояти російській агресії на Донбасі, якщо отримає від світової спільноти підтримку у вигляді високотехнологічної зброї. “Нам треба все зробити для того, щоб Україна мала можливість отримати оборонну зброю,  тому що в будь-який момент російські війська можуть розпочати  рух вперед, і нам не буде чим захищатися”, – пояснила лідер партії “Батьківщина”.

Вона також наголосила на важливості посилення фінансово-економічних санкцій проти Росії та здійснення всебічного тиску на агресора. “Сьогодні, на жаль, на дипломатичному рівні не ведеться щоденна, щохвилинна предметна робота, щоб санкції були посилені”, – додала Юлія Тимошенко.

“Крім того, ми до сьогодення не пред’явили матеріальних претензій до Росії за окупацію Криму, за конфіскацію державного майна в Криму, за конфіскацію державного майна на окупованих територіях Донеччини”, – підкреслила вона.

Лідер фракції “Батьківщина” також вважає, що проведення виборів на окупованих територіях Донбасі  – “це, по суті, прихована капітуляція, коли там будуть вибрані ставленики Кремля і ця територія вже не буде контролюватися українськими політичними силами”.

“Якщо 18 жовтня, як це оголошувати “ЛНР” і “ДНР” будуть проведені вибори без будь-яких правил і законів України, це практично буде останнім цвяхом в Мінські угоди, тому що тоді окупація завершується політичним захопленням і приходом до влади окупантів”, – сказала Юлія Тимошенко.

Лідер партії “Батьківщина” переконана, що в переговорних процесах щодо врегулювання ситуації на Донбасі Україна мусить займати активну та сильну позицію. “Україна не може бути об’єктом в цих процесах. Україна мусить суб’єктність мати, вона мусить бути лідером всіх цих процесів”, – наголосила Юлія Тимошенко.