newsone_001

У влади не було підстав для зниження курсу гривні у 3,3 рази

21:34 15.05.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що знецінення національної валюти України та руйнація фінансової і банківської системи країни за останні роки роботи чинної влади відбувались свідомо корумпованими високопосадовцями України. Але «Батьківщина» має у своєму розпорядженні необхідні системні напрацювання щодо принципової зміни фінансово-економічного курсу країни.

«Пусковий механізм знищення економіки і фінансів країни – це зниження у 3,3 рази курсу гривні, що можна прирівняти до ядерного вибуху. Але чітко повідомляю: не було жодних підстав із курсу 8 грн/дол. зменшувати вартість національної валюти у 3,3 рази», – сказала Юлія Тимошенко під час ефіру на телеканалі «NewsOne».

Парламентарій нагадала, що переживши складну світову фінансову-економічну кризу у 2009 році, в Україні курс національної валюти стабілізувався на рівні 8 грн/дол., але із приходом нової влади після Революції гідності «благополучна країна за декілька місяців обвалилась на наших очах», коли курс національної валюти опустився до 26 грн/дол. Аби довести штучність заниження курсу гривні, Юлія Тимошенко послалась на відому методологію британського журналу «The Economist», згідно з якою розрахунок вартості валют у світі здійснюють відповідно до так званого «індексу БігМака».

«Коли за «індексом БігМака» порахували реальний курс української гривні, то виявилось, що вона недооцінена втричі! Це говорить про те, що не було жодних підстав із 8 грн/дол. зменшувати вартість національної валюти у 3,3 рази», – обурено зауважила вона.

Юлія Тимошенко також підкреслила, що якщо будувати сильну Україну в інтересах нації, то політика НБУ повинна бути докорінно змінена, і для цього у команди «Батьківщина» існує низка чітких і послідовних кроків. По-перше, мова іде про необхідність «негайного повернення НБУ із зовнішнього управління до національного».

«Це означає, що головою НБУ має бути не корумпована маріонетка на кшталт Гонтаревої, а патріот своєї держави, профі, людина із бездоганним володінням інструментами монетарної політики і знанням того, якими інструментами може управляти НБУ», – сказала вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також додала, що НБУ повинен бути відкритим для контролю з боку суспільства і парламенту, а не «бути інструментом для заробляння грошей».

«НБУ повинен бути поставлений під парламентський і суспільний контроль, і він повинен бути відкритим для детального аналізу. І після зміни президента, новий президент дослідить всю роботу НБУ за останні 4 роки, і буде оприлюднено звіт щодо того, як вбивали фінансово і економічно нашу країну», – різко сказала парламентарій.

Юлія Тимошенко також торкнулась такого важливого аспекту як ті наслідки, які отримала Україна через знищення української національної валюти. Як приклад, політик пояснила, що станом на 1 січня 2014 рік із 180 банків в Україні «98 українських банків було зруйнували свідомо, безпідставно, жорстоко, на чому ще і заробили».

«Після «реформи» банківської системи стала очевидною збитковість української банківської системи. І вся політика НБУ була спрямована на реальне знищення банківської системи, починаючи із руйнації національної валюти і закінчуючи наслідками щодо банків», – обурено акцентувала Голова Партії ВО «Батьківщина».

За її словами, через падіння національної валюти і банківської системи, як наслідок, відбулось знищення середнього класу.

«302 млрд грн депозитів загинули внаслідок руйнації банківської системи! З них – 32 млрд грн – це вклади фізичних осіб, а 270 млрд грн – це вклади юридичних осіб, тобто поточні рахунки наших підприємств. Один удар – і немає середнього класу в Україні!», – пояснила вона і додала: «Я вважаю, що це технології, що застосовують проти України».

Юлія Тимошенко також пояснила, що внаслідок ліквідації банків в Україні у середнього класу було забрано майна на 448 млрд грн, що є співставним із четвертою частиною ВВП України, а в реальному розрахунку складає практично половину ВВП країни.

«Натомість залежний Фонд гарантування вкладів оцінив майно у 99 млрд грн – це учетверо дешевше! Це що? Випадковість? Просто у владі маріонетки, якими користуються великі олігархічні кланові системи глобального світу, і на цьому будуть заробляти великі гроші!», – обурено повідомила Голова фракції «Батьківщина».

Насамкінець Юлія Тимошенко повідомила, що така ситуація є неприпустимою, і такий курс країни потребує принципових і системних змін, що будуть здійснені новою владою після проведення виборів в Україні.

«Як тільки влада зміниться, потрібно проаналізувати, де перебуває той чи інший актив, за якої ціною і до кого він потрапив, та хто погодувався трильйоном гривень! Ми розберемось із кожним активом і зробимо все для того, аби країні це повернути», – підсумувала парламентарій.