svoboda_shustera_WEB

Україна не має права стати частиною чужих виборів

22:27 27.09.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що держава Україна не має права «стати частиною чужих виборів» в США шляхом підтримки того чи іншого суб’єкта виборчого процесу, адже це серед іншого може призвести до втрати підтримки з боку стратегічного партнера.

«Ми не маємо права стати частиною чужих виборів. Наше з вами надбання і актив – це те, що у США нас підтримують і Демократична, і Республіканська партії. І питання підтримки України чи не єдине щодо якого вони одностайні, не зважаючи на їх внутрішні протиріччя», – сказала Юлія Тимошенко в ефірі ток-шоу «Свобода слова Савика Шустера», коментуючи ситуацію навколо телефонної розмови президентів України Володимира Зеленського і США Дональда Трампа.

На переконання політика, якщо українська влада під час виборчої кампанії в США стане на бік будь-якої сторони, то «ми ризикуємо втратити і партнерство, і підтримку, і консолідацію з боку двох партій США».

Щодо ситуації навколо висловлювання Президента Володимира Зеленського щодо нібито слабкої підтримки України з боку ЄС, Юлія Тимошенко закликала суспільство «підтримати Президента України в цій ситуації», адже на її переконання, «брак досвіду, можливо, став причиною таких пасажів в сторону ЄС, Ангели Меркель і Макрона».

«Я хотіла би, щоб ми зараз не «обвалювались» в середині країни на нашого Президента, і зрозуміли, що у глобальному світі ми – одна команда, і підтримали Президента в цій історії, стали єдиною командою, яка повинна вистояти в непростих умовах», – сказала вона.

Водночас Юлія Тимошенко додала, що свого часу «на захист України консолідовано стали ЄС і США», які «говорили одним голосом на захист України». І нині з одного боку Україна повинна самостійно виконати свою «домашню роботу» для захисту країни, а з іншого – зберегти важливу підтримку міжнародних партнерів.

«Нам потрібно ставати сильними економічно, інтелектуально, а також сильними з точки зору освіти народу. Це – наша домашня робота. І нам також треба знаходити мир і спокій з усіма іншими країнами світу, і не в конфлікти з ними входити, а все-таки розуміти, що лише Україна разом із західними партнерами і сусідами може дати результат своєму народу», – завершила вона.