_APM1032

Українська ГТС – власність народу, а не продажних політиків

10:48 27.02.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявляє, що українська газотранспортна система є власністю народу України, а тому будь-які дії нинішньої влади щодо її фактичної приватизації є неприпустимими. Саме тому політик закликала народних депутатів підтримати ініціативу «Батьківщини» щодо запровадження механізмів, які заборонять будь-які маніпуляції із ГТС.

«Звертаюсь до всіх депутатів, якщо залишилась хоч крапля совісті у політиків, які отримали від народу владу, треба негайно проголосувати законопроект, який забороняє будь-які маніпуляції із ГТС. Команда «Батьківщина» готує відповідний законопроект», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу із парламентської трибуни.

Політик нагадала, що у 2007 році Верховна Рада України ухвалила закон, який був внесений фракцією «Блоку Юлії Тимошенко» і підтриманий 430 народними депутатами, яким забороняється відчуження майна НАК «Нафтогаз України» та ГТС України.

«Відповідний закон забороняє будь-які маніпуляції із ГТС: лізінг, передачу в оренду, приватизацію, корпоратизацію. Тому що ця власність має як політичний характер, так і є безцінним економічним скарбом», – сказала вона.

Водночас Юлія Тимошенко зауважила, що сьогодні «абсолютно шахрайським методом були ухвалені зміни до законодавства», і зараз голова НАК «Нафтогаз Україна» Андрій Коболєв «розпочав процес передачі в управління ГТС».

«Хто пану Кобєлєву дав право розпоряджатись майном народу, і хто дав право за закритими дверима позбавляти Україну найціннішого активу? Крім того, розглядають передачу не лише у концесію, але у фактичну власність іншій державі», – застерегла вона.

Голова фракції «Батьківщина» пояснила, що мова іде про газотранспортну систему як національний стратегічний ресурс, для відновлення якого «з нуля» потрібно 300 млрд євро. За її словами, українська ГТС є тим ресурсом, який «може дати сильний поштовх для відновлення економіки України у майбутньому».