Українська мова – символ свободи

13:36 15.05.2014

Кандидат в президенти України, лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко переконана, що українська мова впродовж всієї історії держави була та залишається символом боротьби за незалежність.

“Наша мова була, є і буде значно більше, ніж просто мова. В наші надзвичайно складні історичні часи мова була символом боротьби за нашу незалежність”, – сказала сьогодні Юлія Тимошенко під час нагородження переможців Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

Лідер партії “Батьківщина” зазначила, що українська мова отримала поширення, в тому числі, і завдяки революції гідності, яка цього року відбулася в Україні. “Під час нашої революції гідності, коли весь світ на європейських майданах підтримував нашу боротьбу за свободу, за наше право бути європейською країною, весь світ на цих майданах намагався говорити українською мовою. І наша мова звучала особливо цінно для нас, тому що її вивчали лише для того, щоб підтримати нас з вами, нашу боротьбу, нашу свободу і наші європейські цінності”, – підкреслила вона.

“В той час, коли агресія біля наших кордонів, коли окупація на частині нашої території, в цей час на центральній площі Росії йдуть великі демонстрації пересічних людей, які підтримують Україну, вони не лише несуть на своїх плечах наші українські прапори, вони ще намагаються нашим та російським журналістам сказати декілька слів українською. Так само наша мова народжує нову Росію, і вона народжується на таких великих демонстраціях”, – вважає Юлія Тимошенко.

Лідер партії “Батьківщина” привітала учасників з їх перемогою в конкурсі знавців української мови. “Це велике щастя, що у нас є такі діти по всій країні, які сьогодні змагаються за те, щоб бути першими в знанні нашої рідної мови. Я також хочу подякувати всім викладачам, вчителям, організаторам конкурсу і, безумовно, батькам, які беззаперечно дали своїм дітям шлях до поглибленого вивчення української мови”, – зазначила вона, вручаючи свої премії переможцям конкурсу.

“Я вірю, що наша мова буде вічно підтримувати нас в наших найкращих прагненнях, в самих світлих цілях”, – заявила Юлія Тимошенко.

Як відомо, Юлія Тимошенко підтримує проведення Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика з 2010 року, коли попередня влада відмовилася від його фінансування. У минулому році через незаконне ув’язнення Юлії Тимошенко премії своєї матері вручала Євгенія Тимошенко.