Аграрії виступили проти продажу землі, і референдум – головна спільна вимога

14:56 27.09.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що команда «Батьківщина» об’єднує зусилля із українськими аграріями, які висунули вимоги до нинішньої української влади щодо недопущення продажу української землі сільськогосподарського призначення без попереднього проведення Всеукраїнського референдуму з відповідного питання.

«Нам треба об’єднати зусилля, щоб захистити українську землю, а це – не дати ухвалити закон про продаж землі сільськогосподарського призначення, який зруйнує майбутнє України і сьогодення тих людей, які працюють в аграрному секторі. Тому закликаю всіх нас об’єднати зусилля і добитись справедливості у поводженні із нашою українською землею», – сказала Юлія Тимошенко під час «круглого столу» щодо питання продажу сільськогосподарської землі, який був проведений за її ініціативи та команди «Батьківщини».

_APX7670

Політик нагадала, що напередодні за ініціативи Президента України до Верховної Ради України було внесено законопроєкт про фактичний продаж землі сільськогосподарського призначення, який містить «багато положень, які викликають великі дискусії в суспільстві». А тому «Батьківщина» запросила українських аграріїв, представників асоціацій – ГО «Аграрний союз України», ГО «Асоціація фермерів і приватних землевласників України», ГС «Всеукраїнська аграрна рада», а також депутатів інших парламентських фракцій і представників профільних комітетів ВРУ для проведення дискусії щодо відповідного питання.

Юлія Тимошенко зауважила, що серед іншого мова іде про такі недопустимі положення законопроєкту, як то фактична можливість придбання сільськогосподарської землі громадянами інших держав.

«Будуть мати право придбати сільськогосподарську землю в тому числі іноземці через отримання паспорту України як другого, а також через реєстрацію українських юридичних осіб із участі іноземного капіталу. Іншими словами, іноземці зможуть купувати сільськогосподарську землю в Україні», – застерегла вона.

На її переконання, у разі ухвалення відповідного закону, відбудеться «зачистка фермерства, малого і середнього сільськогосподарського виробництва, натомість відбудеться процвітання іноземної власності на сільськогосподарську землю», а також «зміцнення, процвітання і укріплення великих монопольних аграрних холдингів, які сьогодні орендують землю».

Голова Партії вкотре наголосила, що «Батьківщина» закликає Президента України оголосити про проведення Референдуму за народною ініціативою щодо того, чи погоджуються українці щодо продажу української землі. І також додала, що «Батьківщина» виступає проти продажу сільськогосподарської землі на запропонованих умовах, і виступає за підтримку сімейного фермерства.

«Ми за те, щоб уклад агарного сектору базувався на сімейному фермерстві, малому і середньому сільськогосподарському виробництві, на оренді землі, і ми базували розвиток нашого аграрного сектору на фундаментальній і всеохоплюючій підтримці фермерських господарств, малих і середніх виробників, і ніхто не мав права розпоряджатись нашою землею крім українців, щоб не втратити суверенітеті і незалежність України, продавши 72% території країни з молотка», – сказала вона.

За підсумками «круглого столу», запрошені до участі аграрії і представники асоціацій звернулись до керівників держави з вимогою відкликати внесений до ВРУ урядовий проєкт закону №2178 про фактичне відкриття ринку землі. А також наполягають на ухвалення проєкту закону «Батьківщини» про всеукраїнський референдум (№2182) щодо забезпечення реалізації гарантованого конституційного права громадян України на участь в управлінні державними справами безпосередньо через всеукраїнський референдум, а також законопроєкту №2183 щодо заборони розпродажу земель сільськогосподарського призначення без рішення українців шляхом проведення референдуму.