_APX8753

Українській молоді – «зелене світло» у формуванні нового життя країни

13:35 31.03.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що українська молодь повинна формувати порядок денний життя країни, а для цього держава повинна надати молоді всі можливості і важелі впливу для формування державної політики, а також забезпечити весь комплекс соціального захисту.

«Хочу, щоб ваше покоління саме за рахунок системних змін здійснило зміну всього дискурсу життя країни, і щоб ваше покоління увійшло в історію України і світу», – сказала Юлія Тимошенко під час Всеукраїнського форуму української молоді-2018.

За словами політика, помилка всіх українських урядів полягає у тому, що саме українські чиновники старого зразку формували молодіжну політику, але «навряд чи проголошення із високих трибун молодіжної політики взагалі пішло на користь молоді».

«Мудрість наступних політиків високого рангу – взяти напрацьовані молоддю програми і втілити їх у життя. Адже ніхто не знає краще за молодь, що саме їй потрібно», – повідомила Голова Партії ВО «Батьківщина».

Саме тому Юлія Тимошенко наголосила на необхідності оновлення влади саме через залучення нових молодих людей, які із новим баченням нагальних проблем країни належним чином будуть формувати державну політику. Вона нагадала, що на парламентських виборах у 2014 році Партія ВО «Батьківщина» залучила молодь до нової політичної команди.

«Я прихильник того, щоб дати можливість молоді зайти в політику. Чи це слова? Ні! Для цього порахуйте склад кожної фракції у парламенті – адже у «Батьківщині» 30% списку – молоді, нові, красиві, розумні і успішні депутати», – акцентувала вона.

Разом із тим, Юлія Тимошенко нагадала, що вже фактично через рік відбудеться перезавантаження влади в Україні на рівні президента, парламенту і місцевих органів влади, а тому ВО «Батьківщина» «створює кандидатів в депутати всіх рівнів», куди активно залучає молодь.

«Я хочу запропонувати коротку назву цього політичного ліфта: 30% – менше 30 років. І тому ми чекаємо від вас пропозицій, давайте станемо однією командою», – звернулась політик до молоді.

Юлія Тимошенко наголосила, що нині держава належним чином не опікується питаннями, які є вкрай необхідними для молоді. До презентованої української молоддю Стратегії молодіжної політики до 2025 року вона запропонувала додати кілька важливих аспектів. У першу чергу, надати можливість молоді для успішного розвитку власного бізнесу, а для цього слід виробити ефективну систему мікрокредитування.

«Слід, щоб в Україні працювала бездоганна і безвідмовна система мікрокредитування. Це означає, що Національним банком повинна бути створена політика, коли комерційні банки буде заохочено до надання мікрокредитування. Також НБУ повинен мати зобов’язання рефінансування виданих мікрокредитів», – пояснила вона.

За словами парламентарія, необхідно на законодавчому рівні створити умови для того, щоб кожен комерційний банк надавав пакет бізнес-планів для мікрокредитування для малого бізнесу.

«Слід, щоб такі мікрокредити надавались під 3-5% річних, що є нормальною світовою практикою. А також слід створити потужну систему страхування кредитів», – додала вона.

Юлія Тимошенко також наголосила щодо необхідності повернення практики надання допомоги при народженні дитини, а також щодо необхідності забезпечення молоді житлом.

«Необхідно створити спеціальну систему кредитів під купівлю житла. Вони повинні надаватись без першого внеску, під 1-3% річних, а також це повинні бути довгострокові кредити, щоб людина мала можливість для «кредитних канікул». Також у жодному випадку не можна забирати житло, якщо людина не може погасити черговий внесок через втрату роботи, і для цього слід запровадити необхідні захисні механізми», – сказала політик.