_APM8316

Уряд вніс до ВРУ пенсійну реформу – ми не помилились у оцінках: це знищення пенсіонерів

13:46 22.06.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що внесені Кабінетом Міністрів України законопроекти до Верховної Ради України щодо так званої пенсійної реформи підтвердили застереження команди «Батьківщини» щодо того, що запропоновані зміни погіршать соціально-економічне становище українських пенсіонерів. Зокрема, запропоновані зміни призведуть до скорочення кількості пенсіонерів на 30%, зменшення у перспективі пенсій для пенсіонерів на 30% і фактичного збільшення віку для виходу на пенсію через збільшення страхового стажу.

«Уряд вніс законопроекти щодо так званої пенсійної реформи, і ми не помилились у своїх оцінках: пенсійна реформа має на меті на 30% скоротити кількість пенсіонерів, і за рахунок зниження коефіцієнту нарахування пенсій мінімум на 30% у стратегії зменшити пенсії для населення», – сказала Юлія Тимошенко журналістам у кулуарах Верховної Ради України.

За словами політика, також через збільшення страхового стажу для виходу на пенсію до 35 років для частини українців відбудеться збільшення віку виходу на пенсію.

Так, мова іде щодо законопроектів №6614 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій, №6615 про внесення змін до статті 588 Митного кодексу України з питань пенсійного забезпечення, №6616 про внесення змін до Податкового кодексу України з питань пенсійного забезпечення і законопроекту №6617 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій.

«Ця реформа направлена проти людей», – різко зауважила Лідер фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко також додала, що влада приховує від людей реальні наслідки, до яких призведе впровадження пенсійної реформи. Саме тому для влади вкрай важливо відволікти увагу суспільства шляхом мінімального підвищення пенсій.

«Щоб люди проковтнули цю реформу, вони говорять про підвищення пенсій, яке насправді буде мінімальним. І зараз людям як кістку кинуть декілька сотень гривень, але під це проведуть реформу, яка позбавить пенсіонерів права на вихід на пенсію, поки вони не відпрацюють 35 років», – застерегла вона.

За словами політика, натомість влада повинна була здійснити індексацію і осучаснення пенсій відповідно до вимог чинного законодавства, і станом на сьогодні пенсії у людей повинні бути мінімум у 2,5 рази вищими.

Політик також зауважила, що сьогодні дефіцит Пенсійного фонду становить понад 120 млрд грн, і «пенсійна реформа зокрема присвячена тому, щоб таким чином скоротити видатки Пенсійного фонду».

Юлія Тимошенко висловила впевненість, що українські високопосадовці «будуть намагатись проштовхнути пенсійну реформу і реформу охорони здоров’я» на поточній парламентській сесії.

«Реформи проштовхуватимуть за рахунок того, що проти частини депутатів відкрито кримінальні справи, і вони будуть змушені або піти до в’язниці, або проголосувати за це сміття під виглядом реформ. Це дає можливість збирати голоси абсолютно неприродним чином і точно проти інтересів держави», – сказала парламентарій.

Політик також додала, що Верховна Рада України не провела жодної справжньої фундаментальної реформи в Україні, і «нинішні реформи – це велика корупція, прихована під начебто реформаторські закони».

«Насправді головною метою і ціллю корупційної атаки влади стали родинні бюджети населення України», – сказала Юлія Тимошенко.