Увесь світ має долучитися до визволення Надії Савченко

11:29 13.01.2015

Верховна Рада України підтримала ініціативу лідера фракції “Батьківщина” Юлії Тимошенко та звернулася до Парламентської асамблеї Ради Європи і керівників країн, які беруть участь у переговорах щодо України, про визволення протиправно утримуваної під вартою в Росії народного депутата України, члена постійної делегації України в ПАРЄ Надії Савченко.

“Верховна Рада України розраховує на міжнародну солідарність та підтримку та звертається до Парламентській асамблеї Ради Європи із закликом невідкладно вжити всіх необхідних заходів для якнайшвидшого визволення Надії Савченко”, – йдеться у зверненні, яке підтримали понад 300 народних депутатів.

Парламент України пропонує ухвалити на найближчій сесії ПАРЄ 26-30 січня резолюцію із закликом до звільнення Надії Савченко, українського режисера Олега Сенцова та інших громадян України, які всупереч їх волі протиправно утримуються на території Росії.

Народні депутати доручили голові Верховної Ради України невідкладно направити текст відповідного звернення до ПАРЄ.

Як відомо, 15 грудня 2014 року Надія Савченко оголосила голодування через протиправне утримання під вартою та ненадання їй медичної допомоги, що, зокрема, є порушенням статті третьої Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод людини.  З кожним днем стан її здоров’я погіршується, що становить реальну небезпеку для її життя.

Верховна Рада України 11 грудня 2014 року вже зверталася до  Державної думи Федеральних зборів та президента Росії, а також міжнародних організацій та міжпарламентських асамблей щодо звільнення Надії Савченко.

На засіданні 25 грудня Верховна Рада України конституційною більшістю голосів обрала Надію Савченко членом постійної делегації України в ПАРЄ.

Лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко на засіданні Погоджувальної ради 12 січня ініціювала негайне звернення українського парламенту до лідерів західних демократичних країн та ПАРЄ у зв’язку із загрозою життю народного депутата Надії Савченко, яка незаконно утримується у російській в’язниці.

Крім того, Юлія Тимошенко запропонувала заслухати звіт представників органів державної влади, в компетенції яких знаходиться питання визволення української льотчиці.