фотография

В Італії презентовано книгу про переслідування Юлії Тимошенко

11:00 04.10.2014

У Мілані презентовано книгу “Україна, газ і кайдани: суд над Юлією Тимошенко” про переслідування лідера партії “Батьківщина” за часів режиму Януковича.

Під час презентації, яка відбулася у приміщенні Ради провінції Ломбардіі, виступили віце-президент комітету Європейського парламенту з питань промисловості, дослідження та енергетики Патріція Тоїа, депутат парламенту Італії Веніціо Пелуффо, член Ради Ломбардії Карло Бургетті, автор книги, політичний аналітик Матео Каццулані, Євгенія Тимошенко та заступник голови партії “Батьківщина”, голова комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції  Григорій Немиря.

“Показовий судовий процес над колишнім прем’єр-міністром Юлією Тимошенко – це частина як української, так і європейської історії, яку італійці мусять знати, щоб розуміти, що насправді являє собою вибіркове правосуддя та автократія”, – сказав під час презентації Матео Каццулані, який спостерігав за процесом проти Юлії Тимошенко та висвітлював його в італійських ЗМІ.

Матео Каццулані наголосив, що Україна та Європа тісно пов’язані і все, що відбувається в Україні має безпосередній вплив на країни ЄС. “Європа не може забезпечити безпеку своїм громадянам без демократичної, незалежної, європейської та вільної України”, – вважає він.

У передмові до книги висловився лідер групи Прогресивного альянсу соціалістів та демократів Європарламенту Джанні Піттела, який боровся за звільнення Юлії Тимошенко з в’язниці.

“Це дуже зворушливий момент для мене. Надзвичайно, що впливовий італійський аналітик Матео Каццулані зміг спостерігати за процесом проти моєї мами та повідомляти світові про політичні репресії та її боротьбу за справедливість і свободу для українців”, -  наголосила Євгенія Тимошенко.

За її словами, назва книги “Україна, газ і кайдани: суд над Юлією Тимошенко”демонструє чітке розуміння автора того, що енергетичні питання є головним джерелом залежності України. Він проводить символічну паралель між Україною та долею Юлії Тимошенко, яку також було позбавлено свободи через її боротьбу з корупцією, олігархією та проти залежності енергетичного сектору України від російських енергетичних ресурсів.

Євгенія Тимошенко нагадала, що її матір було ув’язнено декілька разів через те, що вона повстала проти корупційної машини та спромоглася запровадити реформи, які і зараз слугують на користь України.

“Моя мати стала символом боротьби за свободу та справедливість в Україні. Під час її ув’язнення європейські політики часто говорили: “Звільнити Юлію означає звільнити Україну”, – зауважила вона.

Крім того, під час презентації Євгенія Тимошенко звернулася до присутніх із закликом допомогти Україні в її боротьбі проти агресії Росії, яка загрожує не тільки нашій державі, а й усьому світовому порядку.

“Якщо демократичний світ не зупинить Путіна сьогодні, завтра вийде подібна книга, де описуватиметься доля європейських політиків, які борються, щоб захистити свободу, європейські цінності та енергетичну незалежність їх власних країн. Не дозвольте, щоб це трапилося”, – наголосила Євгенія Тимошенко.