_APM8179

В Україні не обирали народних президентів – потрібне об’єднання навколо спільних цінностей

21:00 20.12.2017

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що за весь період незалежності в Україні жодного разу не було обрано незалежного від кланово-олігархічної системи президента, який би об’єднав українське суспільство, а тому сьогодні новий президент повинен об’єднати українців навколо правильного стратегічного напрямку розвитку країни для побудови успішної, заможної і розвиненої країни.

«Не було у нас президентів Заходу і Сходу, а були президенти, які у певний час не виконали своїх зобов’язань і перед Сходом, і перед Заходом. Адже це були президенти від тих чи інших родин, від кланів, підтримані Сходом чи Заходом у світовому вимірі, чи підтримані відповідним колом людей, які їх фінансували», – сказала Юлія Тимошенко у ток-шоу «Український формат» на телеканалі «NewsOne».

За словами політика, щоразу напередодні президентських виборів «відповідно до певних критеріїв розділяють країну, і складається враження, що існують українці Сходу і Заходу, Півдня і Півночі», а крім того, вибори президента і парламенту в Україні щоразу перетворюються у жорстку технологію, коли «напередодні виборів вишукують питання, які розділяють людей».

«Через соціологічні дослідження вишукують питання, які розділяють людей – за ознакою мови, чи приналежності до Сходу чи Заходу. І тоді розпочинається груба технологія, коли один кандидат одну частину України гуртує поряд, а іншу – відсікає. І коли щасливий набувач посади президента приходить на Банкову, то від країни залишаються лише шматки, бо кожен має свої переконання, і на сусіда дивляться як на персонального ворога. Цього не можна робити», – пояснила вона.

Саме тому у питанні обрання влади – президента і парламенту – і побудови «квітучої, успішної, заможної країни, потрібно один раз згадати Біблію: Дім, який розділиться – він просто зникне, припинить існувати».

Саме тому, за словами політика, зараз вкрай важливо новому президенту, який буде керуватись національними інтересами і потребами власних громадян, об’єднати українців навколо правильного стратегічного напрямку розвитку країни.

«І нам зараз потрібно ставити завдання на стратегічну перспективу: потрібно на майбутнє не навколо роз’єднуючих речей гуртуватись, а потрібно гуртуватись навколо правильного стратегічного напрямку розвитку країни, і це буде об’єднання людей, а не розгін їх по своїм оселям і за ознакою приналежності до Сходу чи Заходу», – закликала Юлія Тимошенко.