Весь газ власного видобутку – на потреби населення

17:33 07.05.2015

Лідер фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко наполягає на необхідності виявлення додаткових резервів газу українського видобутку та спрямування всього його обсягу на потреби населення та бюджетних установ.

“Сьогодні на робочій групі значна кількість зловживань по встановленню тарифів підтверджена. В першу чергу підтверджено те, що газ українського видобутку, який просто зобов’язаний віддаватися людям на газ, тепло, гарячу воду сьогодні не віддається в повному обсязі”, – заявила Юлія Тимошенко сьогодні після засідання робочої групи щодо обґрунтованості підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та енергоносії.

Під час засідання робочої групи лідер фракції “Батьківщина” вказала, що в процесі формування тарифів не враховано весь резерв доступного для споживання населенням українського газу. “Тільки те, що ми порахували – це 5 млрд. кубічних метрів, які не додані сьогодні населенню. Це сотні мільярдів гривень. І це все лягає на тариф”, – сказала вона.

Юлія Тимошенко запропонувала робочій групі надіслати запити до Укргазвидобування, Укрнафти,  НАК “Нафтогазу” для з’ясування цього питання.

Крім того, лідер фракції “Батьківщина” вважає неприйнятним те, що частина газу власного видобутку спрямовується на приватні компанії та перепродається за високими цінами. “Це газ з того, що забрано для населення і через якісь незрозумілі спільні контракти переданий невідомим компаніям. Я думаю, що нам потрібно звернутися зі спеціальним листом до Генеральної прокуратури, щоб були досліджені ці угоди спільної так званої роботи, яка після революції виникла, позбавили державні підприємства 1,5 млрд. газу і лягли на тарифи для людей”, – зазначила вона.

Юлія Тимошенко наголосила, що за останні роки частина газу Укрнафти була накопичена в газових сховищах України, і цей обсяг газу також треба долучити для використання населенням.  “За нашими даними, там мінімум 4,5 тисячі кубічних метрів лежить. Це говорить про те, що нам не потрібно російського газу для обрахунку ціни на газ для населення і для обрахунку тарифів на тепло і гарячу воду. А це в рази знижує тарифи”, – підкреслила вона.

“Моя пропозиція дуже проста – весь газ українського видобутку мусить бути точно порахований, абсолютно незаконні корумповані угоди про спільне використання видобутого Укргазвидобуванням газу мусять бути анульовані, і цей газ мусить бути переданий населенню і теплокомуненерго. Цього достатньо для встановлення абсолютно адекватного тарифу”, – сказала лідер фракції “Батьківщина”.