Відкриття ринку землі – загроза суверенітету країни

13:20 01.10.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко повідомила, що запропонований владою законопроєкт щодо відкриття ринку землі в Україні несе низку ризиків як для фермерів, так і національної безпеки країни загалом. А тому про відкриття ринку землі можна говорити лише після проведення Всеукраїнського референдуму з відповідного питання, адже українці повинні висловити своє ставлення щодо таких вкрай важливих аспектів життя країни.

_APM2873

«Перед тим, як торгувати тим, чого у нас вже ніколи не буде – а це наша сільськогосподарська земля – слід спочатку провести Всеукраїнський референдум за народною ініціативою. Слід запитати у людей, а потім ухвалювати рішення про продаж землі», – сказала Юлія Тимошенко під час виступу на «круглому столі» на тему «Ринок землі: існуючі загрози для України та необхідні запобіжники».

За словами політика, одна із ключових загроз запропонованого законопроєкту полягає у тому, що віднині іноземці де-факто отримають право купувати землю сільськогосподарського призначення. Проблема полягає у тому, що в умовах численних випадків видачі паспортів інших країн українцям, виникає ризик втрати частини територій України через проведення Референдуму щодо відокремлення територій.

«Люди із подвійним громадянством будуть мати право купувати ці землі. А потім ці люди матимуть право проводити референдум. Тому відкриття ринку землі прямо загрожує суверенітету країни, адже мова іде про 72% території України», – застерегла вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також проаналізувала позицію законопроєкту, відповідно до якого право на купівлю землі матимуть юридичні особи, утворені за законодавством України, але реальними власниками яких можуть бути іноземці. А крім того, викликає занепокоєння викликає позиція про переважне право на купівлю земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яким реально не зможуть скористатись аграрії, оскільки не мають достатньо фінансових ресурсів.

На переконання політика, по-перше, необхідно «зупинити процес ухвалення законопроєкту про продаж землі». По-друге, необхідно «здійснити негайний і всеохоплюючий аудит сільськогосподарської землі в Україні». По-третє, необхідно визначити аграрний уклад країни, який полягає у «розвитку фермерських господарств, малих і середніх сільськогосподарських виробництв», і наданні всієї необхідної державної підтримки для належного розвитку агросектору країни.