Відновлення держкордону, демілітаризація, закон України і повернення ВПО, – умови «формули миру»

00:41 04.10.2019

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що запропонована українському суспільству «формула Штайнмаєра», яка визначає порядок вступу в силу закону про особливий статус ОРДЛО, не може бути застосована, оскільки це означатиме капітуляцію та зраду національних інтересів. Натомість «формула України» повинна передбачати відновлення державного кордону між Україною і РФ, повну демілітаризацію окупованих територій, поновлення дії законів України і повернення ВПО на Донбас, і лише потім – проведення виборів під контролем української влади.

«Формула Штайнмаєра» – це проведення виборів на окупованій території без встановлення миру, без кордону, без виведення військ і без повернення туди людей. Це – недопустимо. І це стане і зрадою, і капітуляцією», – сказала Юлія Тимошенко у програмі «Право на владу» на телеканалі «1+1».

pravo_na_vladu_04902

Політик пояснила, що у разі застосування «формули Штайнмаєра» у нинішньому її вигляді, підконтрольна РФ окупована територія Донбасу «назавжди набуде статусу особливої території і повернеться у такому стані в Україну», а після проведення загальнонаціональних виборів «під дулами танків на окупованому Донбасі», українську владу сформують під впливом РФ.

«А це вже не повернення окупованих територій, а це по суті взяття політичної влади в Україні Російською Федерацією, де мова буде іти не лише про Донбас і Крим», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко пояснила, що на заміну «формули Штайнмаєра», Президент спільно із ВРУ повинен виробити «формулу України», яка для вирішення військового конфлікту на Донбасі передбачатиме у першу чергу виконання безпекового блоку.

«Перша умова – відновлення за допомогою міжнародної спільноти нашої території та державного кордону між Україною і Російською Федерацією. На державному кордоні повинні стояти українські прикордонники», – сказала вона і додала, що в цьому контексті категорично не припустимо «забувати про Крим».

Друга умова, за словами політика, повинна полягати у повній демілітаризації окупованої території.

«Це означає, що війська окупанта і бандформування повинні бути прибрані із території України, при чому із разом із важкою, легкою і іншою військовою технікою. Тому що як можна проводити вибори під дулом танків, і як вони можуть бути чесними?» – запитала народний депутат.

Третя вимога, за словами Голови Партії ВО «Батьківщина» – це повернення дії закону і Конституції України на окупованій території, а четверта – повернення тимчасового переміщених осіб до своїх осель, щоб вони мали можливість проголосувати.

«Не танки повинні голосувати, а люди. ВПО, а по суті біженці, повинні повернутись на свою територію до своїх осель, і мати можливість обрати місцеву владу. Якщо ці 4 умови будуть виконані, то тоді лише можна проводити вибори, (…) і лише тоді можна буде говорити, що це не капітуляція і не зрада», – звернулась Юлія Тимошенко.