newsone_005

Війну в Україні закінчить президент, який не зацікавлений у «кривавих дивідендах»

22:08 01.12.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що «мінський формат» врегулювання ситуації на Сході України і Криму не мав належного результату, а тому слід змінити формат і повернутись до виконання Будапештського меморандуму. При цьому за переговорним столом Україну повинен представляти той президент, який дбає про національні інтереси країни, а не «заробляє на війні криваві дивіденди».

«Слід організувати переговорний процес на найвищому глобальному рівні у Будапештському форматі, адже країни-підписанти давали Україні гарантії, що кордони України будуть недоторканні, територія буде цілісною, і що на нас не підуть війною, якщо Україна відмовиться від ядерної зброї», – сказала Юлія Тимошенко у ефірі телеканалу «NewsOne».

За словами політика, за стіл переговорів повинні сісти лідери таких країн як США, Російська Федерація, Великобританія та Китай, але у жодному разі переговори не можна вести «із маріонетками бандформувань».

«За стіл переговорів на глобальному рівні, щоб досягти миру і вийти із стану війни, слід посадити президента США, прем’єр-міністра Великобританії, президента Росії, президента Китаю і президента України. В такому форматі слід проводити переговори, і це дипломатичний шлях», – сказала вона.

При цьому парламентарій зауважила, що Україну на таких переговорах повинен представляти президент, який буде дбати про національні інтереси країни. Проте нинішній президент Петро Порошенко не зацікавлений у завершенні війни в Україні, оскільки ним «війна підтримується штучно, і використовується як великий бізнес».

«Я переконана, що як тільки відбудеться перезавантаження влади, буде досягнуто миру, тому що війна перестане приносити криваві дивіденди. Від влади мусять бути відсторонені люди, які заробляють на війні, і які прикривають війною той безлад, який вони влаштували в державі», – зауважила політик.

Юлія Тимошенко нагадала, що команда ВО «Батьківщини» свого часу запропонувала альтернативну позицію щодо врегулювання ситуації на Сході України і щодо Криму, і повсякчас наполягає на його виконанні.