Вірю у велике майбутнє бібліотечної справи – слід здійснити поштовх для розвитку

14:42 28.09.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко впевнена, що сьогодні вкрай важливо забезпечити належні умови для відродження і розвитку бібліотечної справи як основи становлення країни. Для цього нова влада в Україні повинна забезпечити поштовх для розвитку бібліотечної справи через розробку спеціальної покрокової програми її перезавантаження.

«Розвиток інтелекту нації – це основа становлення країни, і ми будемо робити всі правильні кроки і стратегії, щоб бібліотечну справу як одну із складових інтелектуального і духовного розвитку країни підняти на найвищий рівень. Вірю у те, що найближчим часом у нашої команди з’явиться шанс впливати на такі процеси розвитку країни», – сказала Юлія Тимошенко під час зустрічі із бібліотекарями напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, та привітала всіх присутніх із професійним святом.

_APX2284

За словами політика, нова влада буде зобов’язана здійснити новий поштовх для розвитку бібліотечної справи, і у першу чергу, повинна бути розроблена спеціальна покрокова програма для її перезавантаження і розвитку.

«Нам потрібно, щоб бібліотеки найвищого рівня стали осередками науково-дослідних знань, тобто – науковими центрами. Але при цьому їх слід правильно переоснастити і провести додаткове навчання працівників. Таким чином, слід увійти у мейнстрім всіх технологічних ліній», – пояснила парламентарій.

На її переконання, у свою чергу регіональні бібліотеки повинні стати не просто центрами знань, але ще і центрами комунікації, які «дадуть людям відчуття того, що вони є частиною розвинутого світу».

«Тому головне завдання – це переоснащення, переформатування роботи і перенавчання працівників. І це слід зробити після зміни влади. Я вірю у велике майбутнє бібліотечної справи», – повідомила вона.

Юлія Тимошенко також подякувала працівникам за віддану і сумлінну працю попри абсолютну незацікавленість влади у розвитку бібліотечної справи.

«Всі ці роки в Україні відсутні державні стратегії, спеціальні програми і унікальні рішення влади на підтримку бібліотечної справи. Але цю справу підтримувала ваша любов до справи, відданість, відповідальність, ентузіазм і виснажлива робота», – повідомила народний депутат.

«Це ваша заслуга, що Україна, перебуваючи у першій десятці країн за рівнем бідності – перебуває на 24 місці за інтелектуальним рівнем нації, і на 6-7 місці за рівнем освіти українців. Це та основа і старт, з якого ми можемо починати новий підйом», – підсумувала парламентарій.