pryvitannia

Вітаю із Днем знань!

11:12 01.09.2018

«Сьогодні – перше вересня. І замість того, щоби щось побажати нашим дітям, я хочу порадити всім, хто йде учитися до школи, найголовніше: ч и т а й т е!» – написала Юлія Тимошенко у Facebook.

«Відомий італійський письменник і філософ Умберто Еко якось сказав: «Людина, яка не читає, живе всього одне життя, і триває воно звичні 60-70 років… А той, хто читає, проживає безліч життів, а життя триває п’ятсот, сімсот і більше тисячі років»…

Бо читаючи, ми неймовірно розширюємо свої життєві горизонти, збагачуємо власне життя, робимо його довшим.

Львівський форум видавців запропонував мені назвати п’ять головних книг, які було б варто прочитати нашим дітям, які сьогодні вчаться у школі… Це не так просто. Важко вкластися навіть у п’ятдесят. Але я спробую це зробити.

Перша книжка, яку я раджу прочитати – це «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка. Це блискуча українська література, яку варто прочитати кожному. Навіть дорослим.

Друга книжка, безумовно – це «Маленький принц» Екзюпері. Тут навіть без коментарів. Третя – «Над прірвою у житі» Селінджера і четверта – «Заповідник гоблінів» Кліффорда Саймака. Ну і п’ята книжка – це «Країна Мумі-тролів» Туве Янсон.

Остання може здатися занадто дитячою, але це саме та книга, яка без нав’язливості й пафосу вчить доброті. Це та література, яка робить світ кращим, яка робить нас кращими. Звісно, не варто обмежуватися цими п’ятьма книгами.

Прекрасних творів – безліч. Бо як можна спокійно жити, не читавши, наприклад, «Острів скарбів» або «Робінзона Крузо» чи «Трьох мушкетерів»… Як можна без Гоголя, без «Марусі Чурай», без чудових українських казок про Оха чи Кирила Кожум’яку…

А ще є сучасна українська література, яка народжується просто на наших очах. Її обов’язково варто читати, так само як варто слухати прекрасну нову українську музику…

До речі, цього року я була на київському книжковому Арсеналі. І знаєте, до книг стояли величезні черги. І це чудово! Бо коли нація прагне читання – це свідчить про її добре майбутнє. І таке майбутнє у нас обов’язково буде.

Вітаю вас з Днем знань!