Вітаю переможців конкурсу Яцика, наші мова і діти – найкращі!

17:15 16.05.2019

Мова живе тоді, коли нею розмовляють.

Сьогодні у Києві нагородили переможців конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика.

У цієї події мало шансів потрапити у новинні стрічки. У нас же дата інаугурації і парад вишиванок у соцмережах). Але я хочу, щоб принаймні мої читачі дізналися, що десятки дітей з усієї України отримали стипендії і премії за перемогу у конкурсі на досконале знання рідної мови.

Сьогодні таке нагородження відбулося вже в 19-й раз. Конкурс Яцика за ці роки став найбільшим конкурсом зі знання української мови, але при цьому лишився щирим, атмосферним – таким, коли розумієш, що разом зібралися ентузіасти, які справді люблять свою справу.

У 2010-му році все могло закінчитися. Уряд Януковича скасував фінансування конкурсу Яцика. Не хочу хвалитися, але тоді ми знайшли ресурси, щоб профінансувати половину бюджету конкурсу. Саме відтоді були запроваджені мої іменні стипендії.

Сьогодні від мого імені їх отримали 10 учителів, які виховали переможців, а також 7 дітей, яким довелося поборотися за своє право досконало знати мову. У спорті би це називалося «За волю до перемоги». Серед них – семикласник з Харкова Руслан Фідик. Він не бачить. Просто подумайте про це. Незряча дитина знає мову краще, ніж ті, хто має можливість читати і писати…
Загалом нагороди отримали 64 особи.

Перелік переможців конкурсу викладений за цим посиланням.

Я дуже прошу тих, хто прочитав цей пост, поширити його, щоб привітати переможців і щоб якомога більше людей знало: наша мова і наші діти – найкращі в світі!

Юлія Тимошенко