pryvitannia

Вітаю від усього серця вчителів України з професійним святом

12:35 07.10.2018

Вітаю від усього серця вчителів України з професійним святом

Сьогодні День вчителя… На адресу вчителів, вихователів, наставників уже з п’ятниці сказано багато теплих, вдячних слів…

Це дуже добре… А не дуже добре те, що окрім «теплих слів» українські вчителі не отримують майже нічого… Букет квітів на Перше вересня, вітання на День вчителя, «дякую» – на останній дзвоник. І все…

Мабуть, немає такої іншої професії, яка була б настільки важливою для людини і настільки ж мало винагороджувалася, як професія вчителя. Ми вимагаємо від вчителів виховувати наших дітей, ростити геніїв і таланти… І сором’язливо платимо їм за це якісь нещасні копійки.

Ви ніколи не задумувалися над тим, чому майже всі діти в ранньому дитинстві хочуть бути вчителями, але коли бодай трохи подорослішають, – це бажання зникає… Діти – чисті душею та помислами істоти і бачать благородство професії вчителя, вихователя… Але дуже швидко до них приходить розуміння, що це стезя невдячна, не вигідна і безперспективна… Таке ставлення сучасного суспільства до вчителя…

Тому, на мою думку, освітня реформа – це не тільки нові підручники і новітні методи тестування знань. Освітня реформа – це кардинальна зміна ставлення держави і суспільства до вчителя, повернення поваги і престижу до вчительської професії. Це збільшення заробітної плати і соціального захисту.

Ми прагнемо будувати нове інноваційне інтелектуальне суспільство. Але без вчителя це зробити неможливо. Не буває успішних держав, в яких вчитель потерпає від бідності та беззахисності…

Вибачте за не зовсім святкові думки, але це має бути сказано. Ми повинні пам’ятати про це не тільки раз на рік, у День вчителя, а постійно, аж доки проблема не буде вирішена.

Я вітаю від усього серця вчителів України з професійним святом, дякую їм за невтомну і таку потрібну працю. Обіцяю зробити все від мене залежне, щоб Вам стало жити краще і щасливіше!

FB_IMG_1538936181437

І, принагідно, додаю кілька фото з свого шкільного «архіву». Шкода, що не збереглося фотографій того періоду з моєю першою вчителькою, Клименко Катериною Сергіївною. Я Вам безмежно вдячна за науку, Катерино Сергіївно!

Від усього серця,
Юлія Тимошенко