_APM8924

Вітаю журналістів із професійним святом!

11:12 06.06.2019

6 червня – День журналіста.

Раніше, щоб отримати фах журналіста, треба було багато читати, писати гарні твори у школі, надсилати статті до газет і журналів, здавати важкі іспити до університету, п’ять років вчитися, здобувати досвід, стажуватися…

Сьогодні, аби називати себе журналістом, варто завести акаунт в ФБ і написати все, що ти думаєш про перспективи вирішення сирійського конфлікту, актуальність глютенової алергії у світі чи шанси партії «Вулик і глечик» на виборах до районної ради… І лайкнути власний допис… – Бінго! – Я у мами журналіст!

Раніше інструментами журналіста були перо, друкарська машинка, диктофон, камера. Тепер – соцмережі. Вони стали і інструментом, і конкурентом. Утім, це мабуть добре, що всі ми сьогодні трохи журналісти, блогери, дописувачі, експерти і репортери. Це викликає почуття співпричетності до історії і робить людину більш відповідальною перед суспільством, бодай теоретично.

Не треба нарікати, що професія журналіста девальвувалася, знецінилася, маргіналізувалася. Це – не так! Вона стала іншою. Сьогодні будь-яка людина має миттєвий доступ до будь-якої інформації та будь-якого обсягу знань, але не сказала б, що світ за останні роки сильно набрався мудрості.

Професія журналіста лишається важливою. Сьогодні це праця людей, які ВМІЮТЬ ПРАЦЮВАТИ З ІНФОРМАЦІЄЮ, вміють КРИТИЧНО МИСЛИТИ, вміють ВПЛИВАТИ на глобальні процеси через висловлення власної точки зору. Ці якості роблять справжнього журналіста великою цінністю сучасного модернового суспільства.

І попри все, у журналісти й досі йдуть великі, щирі і благородні серця та душі. На правді великих статків не заробиш, а скоріше – навпаки. Журналістика й сьогодні – це, передусім, поклик душі, образ життя і характер!

Дякую всім причетним! Дякую за вашу роботу! Зі святом!

Юлія Тимошенко