UVT_kuluary

Влада через ВРУ лобістським законом зруйнувала енергоринок

15:25 13.04.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що кланова парламентська коаліція у складі депутатів «Блоку Петра Порошенка, «Народного фронту», «Радикальної партії Олега Ляшка» і «Опозиційного блоку» усупереч Регламенту роботи Верховної Ради України проголосувала за закон №4493 щодо запровадження ринку електроенергії, яким фактично відкрила шлях до підвищення вартості електроенергії для населення, запровадила посередників на енергоринку, і запровадила плату за приєднання до енергомереж.

«Порушуючи процедуру, тиснучи кнопки, депутати Верховної Ради проголосували за закон про ринок електроенергії. Закон підтримала коаліція, яка діє в парламенті і захищає олігархію – це «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Радикальна партія Олега Ляшка» і «Опозиційний блок», – сказала Юлія Тимошенко відразу після голосування Верховної Ради за закон №4493 щодо так званого ринку електроенергії.

За словами політика, саме тому «реальна коаліція, яка проголосувала за відповідний закон, і буде відповідати за підвищення вартості електроенергії для населення». Крім того, Юлія Тимошенко зауважила, що голосування у парламенті відбувалось усупереч Регламенту роботи Верховної Ради України, що є неприпустимим явищем і свідчить про остаточну руйнацію парламентаризму в Україні.

«Для голови Верховної Ради України Андрія Парубія нічого не вартує Регламент роботи Верховної Ради, оскільки він його розтоптав разом із парламентаризмом», – обурено повідомила парламентарій.

Юлія Тимошенко пояснила, що відповідним законопроектом було зруйновано нинішню систему формування єдиного енергетичного ринку, коли формування ціни на електроенергію відбувається на базі атомної, гідро- і теплової енергії. При цьому, відповідний документ позбавляє державного контролю у відповідному секторі.

«Зараз вони зробили безпрецедентні речі, адже дешеву атомну і гідроелектроенергією, які ішли на потреби населення, вивели із енергоринку, і тепер будуть постачати населенню дорогу теплову електроенергію», – пояснила парламентарій.

Крім того, відповідний закон запроваджує інститут посередників, що дозволить владі «заробляти мільярди доларів в рік прибутку».

На думку Лідера фракції, також закон щодо запровадження так званого ринку електроенергії зруйнував залишки малого підприємництва, запровадивши абонплату за приєднання до електромереж.

«Цим законом надали право без державного втручання брати таку саму абонплату за приєднання до електромереж, яку вони подібним чином хотіли брати за приєднання до газорозподільних мереж», – пояснила політик.

Вона спростувала твердження, що документ був підтриманий європейськими структурами, що не відповідає дійсності.

«Сьогодні нашпигували цей закон поправками вночі, і Європейський Союз не зміг би почитати те, що вони внесли в цей документ», – сказала Голова фракції «Батьківщина».

Юлія Тимошенко сказала журналістам, що фракція «Батьківщина» не голосувала за відповідний законопроект, а крім того не голосували «лише 76 народних депутатів Верховної Ради». Саме тому політик подякувала тим парламентарям, які стояли на сторожі інтересів людей.

«Дякую депутатам, які не проголосували за цей законопроект. Це «Свобода», «Батьківщина», «Народний контроль», окремі позафракційні депутати і ті депутати, які представляють парламентський Антикорупційний комітет», – перерахувала Лідер фракції «Батьківщина».

Політик також запевнила, що «Батьківщина» оприлюднить для широкого загалу результати голосування Верховної Ради щодо цього законопроекту.

«Люди повинні знати поіменно, хто в парламенті голосує проти них. Цей парламент прогнив, він зв’язаний із олігархією, а владі байдуже на життя кожного українця», – підсумувала Юлія Тимошенко.