newsone_empt

Влада обрала хибний шлях фінансово-економічної політики – слід змінити стратегію

22:56 13.02.2018

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що дії нинішньої влади – президента, уряду і НБУ – є непрофесійними, що призвело до падіння економіки, і як наслідок відбулось погіршення рівня соціально-економічного життя населення. Натомість потрібно розробити принципово нову стратегію із виходу країни із штучно утвореної кризи.

«Сьогодні існує триєдність – президент, НБУ і уряд. Це три одиниці, які генерують політику, яка несумісна із життям людей», – сказала Юлія Тимошенко під час ефіру на телеканалі «NewsOne».

За словами політика, за останні 4 роки діяльності нинішньої влади відповідно до обрахунків у національній валюті у 14,5 разів збільшився державний і гарантований державою борг.

«Це означає, якщо ми не станемо на правильний шлях збалансування державних фінансів, то ще багато поколінь, які прийдуть за нами – будуть рабами», – застерегла вона.

Юлія Тимошенко також навела у приклад дані МВФ щодо того, що рівень тіньової економіки в Україні складає 45% ВВП, що є категорично неприпустимим.

«Це те, що іде повз бюджет, повз заробітні плати, і за рахунок ресурсів держави через певні схеми «виводиться» через офшорні зони, контрабанду, ухиляння від сплати податків», – обурено зауважила парламентарій.

Голова фракції також пояснила, що нинішня влада для збалансування фінансів України пропонує «продати українську землю, збільшити тарифи на газ, скоротити соціальні виплати для людей і підвищити пенсійний вік», що є неприпустимим.

«Це хибний шлях, по якому іде уряд, НБУ і президент для збалансування фінансів України», – наголосила політик.

Юлія Тимошенко зауважила, що нинішня ситуація щодо співпраці із МВФ є очевидною в контексті непрофесійної, корупційної і в цілому руйнівної діяльності нинішньої влади.

«Із МВФ потрібно узгоджувати програму, яка закриває «тіньову економіку» в Україні через деофшоризацію, а також програму збільшення економіки України за рахунок правильного кредитування, дерегуляції, системи переробки сільськогосподарської продукції та імпортозаміщення. Рецепти прості», – пояснила вона.

Юлія Тимошенко нагадала, що фракція «Батьківщина» свого часу зареєструвала у парламенті законопроекти щодо деофшоризації економіки, проте нинішня влада не має намір їх ухвалювати.

Парламентарій наголосила, що Україна має безмежні ресурси для економічного зростання, але нині потрібне «правильне, розумне і інтелектуальне управління державою».

«Сьогодні «править бал» чорна мафія, але слід все змінити і провести перезавантаження всієї системи влади. Країною будуть управляти чесні і порядні інтелектуали, професіонали, які будуть працювати на свою державу і народ», – підсумувала Юлія Тимошенко.