_APX8535

Влада повинна негайно осучаснити і індексувати пенсії і зарплати

14:11 24.04.2017

Лідер Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що українська влада повинна виконати вимоги чинного українського законодавства і провести осучаснення і індексацію пенсій і заробітних плат для українців відповідно до показника рівня інфляції. Ігнорування українськими високопосадовцями виконання норм українського законодавства є кримінальним злочином, а тому вони мають відповідати за це перед законом.

«В Україні нині є чинним закон щодо індексації пенсій і заробітних плат. Тому слід правильно порахувати коефіцієнт інфляції, і відповідно до цього коефіцієнту підняти пенсії і заробітні плати. Те саме стосується осучаснення пенсій і заробітних плат», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції у інформаційній агенції «Міст-Дніпро» у м. Дніпро.

За словами політика, відповідно до вимог українського законодавства, така індексація і осучаснення пенсій і заробітних плат для українців «є обов’язковою процедурою», а саме тому «ніхто не може робити чи не робити це за власним бажанням чи небажанням».

«Якщо людина вийшла на пенсію 4-5 років назад, то після інфляції пенсія цієї людини вже де-факто є нижчою, аніж її призначають такому ж фахівцю, який сьогодні виходить на пенсію. Тому закон щодо осучаснення пенсій передбачає доведення пенсії до такого рівня, який сьогодні отримують такі самі фахівці», – пояснила парламентарій.

Обурення політика викликав той факт, що за останні три роки інфляція в Україні перевищила показник у 300%, а пенсії і заробітні плати не були належним чином проіндексовані та осучаснені. Натомість сьогодні влада намагається виставити індексацію пенсій і зарплат як реформу і досягнення, що насправді повинно бути виконаним відповідно до норм закону.

«Вони хочуть показати осучаснення пенсій як велику реформу, що є абсурдним, адже закон передбачає індексацію і осучаснення пенсій і заробітних плат», – наголосила Юлія Тимошенко.

Як наголосила парламентарій, українські високопосадовці повинні відповідати перед законом за невиконання відповідних вимог закону.

«Те, що вони не робили індексації і осучаснення пенсій і заробітних плат – це кримінальний злочин за статтею №365 і №366, що стосуються перевищення посадових повноважень», – підсумувала Юлія Тимошенко.