_APM6701

Влада забирає землю війною

23:47 12.06.2017

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що нинішня влада на чолі із президентом України Петром Порошенком через відкриття ринку сільськогосподарської землі та в умовах фактичної війни має намір скупити сільськогосподарську землю, позбавивши українців права володіти і розпоряджатися нею, що є неприпустимим явищем. Саме тому перед відкриттям ринку землі, необхідно на Всеукраїнському референдумі запитати у населення країни щодо їх ставлення у питанні продажу сільськогосподарської землі.

«Проти України ведуть війну, ми боронимо кожен сантиметр землі, поливаючи його кров’ю, а хтось у тіні 72% нашої землі хоче просто з молотка продати. Мені сумно і соромно говорити про те, що одним із найбільших латифундистів країни є президент Петро Порошенко, родина якого сотні тисяч гектарів землі скупила у тіні, і сьогодні саме президент є авангардом створення ринку землі, тому що йому потрібно легалізувати скуплену у тіні землю», – сказала Юлія Тимошенко під час програми «Свобода слова» на ICTV.

За словами політика, сьогодні у населення України «землю забирають війною», і якщо ухвалять закон про розпродаж землі, то 72% території продадуть з молотка, позбавивши населення права розпоряджатись землею.

«Нам і війни не потрібно, тому що ми будемо ходити по нашій землі і не мати жодного відношення до неї», – обурилась вона.

Лідер фракції «Батьківщина» додала, що сьогодні продовжується тіньова скупка сільськогосподарської землі – за ціною від 700 до 1 тис. дол. за один гектар, що по вартості співставно «із вартістю гарного мобільного телефону».

«Але це не ціна української землі!», – наголосила політик.

Парламентарій додала, що аргументи від влади щодо того, що кожен фермер зможе купити землю на аукціоні є нікчемними, тому що «більшість фермерів не зможуть конкурувати із великими аграрними монополіями».

«Кримінальне середовище поводження із землею, корумпована до самих кісток, узурпована 15-ма корпораціями – ніхто не дасть фермеру цю землю купити. Це буде шлях до повного обезземелення українських селян і втрати землі», – звернулась вона до присутніх.

Юлія Тимошенко закликала звернути увагу на досвід і практику світових аграрних країн, таких як США, Канада та Ізраїль, сільськогосподарська земля яких перерубає у державній власності, але які активно підтримують розвиток сімейних фермерських господарств.

«Кожна аграрна країна робить ставку лише на сімейні ферми, тому що прибуток із землі – він унікальний. Приміром, у Польщі існує 2,6 млн фермерських господарства, в той час як в Україні було 42 тис. господарств, а вже нині – лишилось 38 тис.», – констатувала політик.

Голова фракції «Батьківщина» також зауважила, що сьогодні Україна від експорту сільськогосподарської сировини щороку отримує прибуток у розмірі 18 млрд євро, в той час як від продажу готової переробленою продукції може мати прибуток у розмірі 180 млрд євро в рік.

«Щорічне ВВП України складає 90 млрд євро. А це означає, що якщо ми будемо продавати готову продукцію, то лише одна аграрна галузь може дати у 2 рази більше прибутку, аніж щорічне ВВП України», – пояснила політик.

«Якщо ми віддамо землю у оренду сімейним фермерським господарствам і дамо їм повне забезпечення, нам не потрібно буде грошей МВФ і інших запозичень, ми погасимо борги і зможемо кредитувати інші країни», – сказала вона.

Голова Партії ВО «Батьківщина» також запропонувала присутнім документ, що містив аналіз ефективності використання землі, і який був розроблений українськими вченими, які у свою чергу посилаються на доповідь ООН щодо визнання голоду головним викликом для світу.

«У світі 840 млн людей у світі страждають від голоду. Кожна 7-ма дитина в світі недоїдає, крім того, щоденно від голоду гине 16 тис. дітей віком до 5-ти років», – назвала дані політик і додала: «Україна визнана як одна із ключових країн у боротьбі із цією загрозою».

Як зауважила Голова Партії ВО «Батьківщина», перед впровадженням ринку землі необхідно «провести широку, публічну, відкриту і чесну дискусію» та запитати у людей на Всеукраїнському референдумі щодо їх ставлення до ініціативи продажу сільськогосподарської землі.

«Українці – мудрі. Для них земля – це не просто складова аграрного виробництва, це частина душі і життя українця. Земля – це єдине, що живить українську націю. А тому продати землю у такому хаосі і війні без шансу, щоб вона народила прибуток для українців і давала робочі місця, буде жахливим кроком. Саме тому треба запитати у людей на референдумі щодо їх ставлення до продажу землі», – сказала парламентарій.

Юлія Тимошенко нагадала також присутнім, що Партія ВО «Батьківщина» спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Асоціація фермерів і приватних землевласників» ініціювали проведення Всеукраїнського референдуму, проте влада через керований і кишеньковий суд заблокувала таку ініціативу. Саме тому було вирішено у рамках Всенародного референдуму зібрати підписи громадян, які засвідчили б свою позицію у питанні продажу сільськогосподарської землі.