_APM1021

Вносимо важливі пропозиції до Держбюджету-2020, який слід докорінно переглянути

12:47 20.09.2019

Голова фракції ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що запропонований урядом проект державного бюджету на 2020 рік не відповідає потребам суспільства, адже передбачає недопустимі вкрай низькі соціальні видатки, не змінює тарифну політику, а також не виводить українську економіку із тіні і не стимулює її розвиток. Саме тому «Батьківщина» наполягає на врахуванні у проекті бюджету-2020 її зауважень і пропозицій.

_APM0945

«Це не бюджет детінізації, розвитку і завершення епохи бідності. Це такий самий бюджет, який 5 років ухвалював уряд Порошенка», – сказала Юлія Тимошенко, коментуючи у кулуарах Верховної Ради України представлений урядом проект державного бюджету на 2020 рік.

Політик зауважила, що «Батьківщина» очікувала від нового уряду, що під час формування проекту бюджету-2020 будуть докорінним чином змінені підхід і стратегія, зокрема, в частині послаблення податкового тиску на бізнес і економіку, здійснення детінізації економіки (мова іде про ліквідацію офшорів, контрабанди і ухиляння від несплати податків), а також в частині реструктуризації і суттєвого скорочення зовнішнього боргу України. А також парламентарій наголосила, що «Батьківщина» очікувала, що гасла нової влади щодо завершення «епохи бідності» будуть втілюватись у життя через реальні кроки.

«Але мінімальні пенсії залишаються вдвічі меншими прожиткового рівня, збільшуючись всього на 74 грн! Якщо пенсії на наступний рік залишаться такими самими, то в чому тоді полягає завершення епохи бідності? Те саме стосується мінімальної заробітної плати. Це означає, що охорона здоров’я, освіта і інші напрямки будуть мати такі самі злиденні видатки для вчителів, лікарів та інших бюджетників. Це – неприйнятно повністю», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також вказала, що «Батьківщина» розраховувала на зміну тарифної політики, чого не відбулось, а разом з тим було скорочено видатки на субсидії на житлово-комунальні послуги.

«Велика кількість людей, які в минулих роках отримували субсидії, тепер їх не отримають. Тому що в бюджеті закладено скорочення субсидій на 7,5 млрд грн», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також зауважила, що «Батьківщина» надала до проекту державного бюджету-2020 свої зауваження і пропозиції, і сподівається на їх врахування.

«Ми очікуємо від уряду, що після сьогоднішньої доповіді міністра фінансів, він візьме пропозиції народних депутатів і зокрема нашої фракції, і сяде за повну, тотальну і фундаментальну переробку бюджету на наступний рік. В новому бюджеті має бути закладена інша філософія підходу до життя країни, в цьому – очікування суспільства і надії команди «Батьківщина», – сказала вона і додала, що «Батьківщина» готова і надалі допомагати Президенту і уряду, але важливо дослухатись і враховувати зауваження і пропозиції команди «Батьківщини».