ВО «Батьківщина» отримала 28% на виборах у ОТГ – остаточні дані ЦВК

16:39 24.11.2017

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що відповідно до остаточних підсумків ЦВК, Партія ВО «Батьківщина» на виборах у об’єднаних територіальних громадах, які проходили 29 жовтня 2017 року, отримала беззаперечну перемогу із результатом 28,2% підтримки громадян.

«Відповідно до офіційних підсумків ЦВК, на виборах у ОТГ 29 жовтня 2017 року, без будь-яких сумнівів перемогла Партія ВО «Батьківщина», від якої було обрано 920 депутатів, які були обрані від партій, що у відсотковому вимірі становить 28,2% підтримки людей», – сказала Юлія Тимошенко під час прес-конференції у Києві.

У той же час, Голова Партії ВО «Батьківщина» зазначила, що від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» було обрано 675 депутатів (20,7%), «Аграрної партії» – 395 депутатів (12,1%), «УКРОП» – 282 депутатів (8,6%), «Нашого краю» – 166 депутатів (5,1%), «Радикальної партії Олега Ляшка» – 154 депутатів (4,7%).

Політик також додала, що рейтинг підтримки інших партій є також суттєво нижчим, приміром, «Самопоміч» отримала 3,9%, «Свобода» – 3,1%, «Опозиційний блок» – 2,6%, «Народний Фронт» – 0,9%, «Громадянська позиція» – 0,4% підтримки громадян.

«Такі результати – це і є реальна картина підтримки людьми тих чи інших політичних партій по всій країні», – зауважила політик.

Водночас, Юлія Тимошенко повідомила, що у низці областей України Партія ВО «Батьківщина» отримала надзвичайно високу підтримку. Як приклад, у Полтавській області Партія ВО «Батьківщина» отримала 49% підтримки громадян, у Житомирській – 48%, у Київській області – 46%.

«А в Одеській області, де Партія ВО «Батьківщина» ніколи не мала такого високого результату, ми отримали майже 30% підтримки громадян у ОТГ, у Херсонській області – 29%, Львівській області – 28%», – зазначила політик.

За її словами, унікальні результати здобула Партія ВО «Батьківщина» у Луганській області, отримавши 26,5% підтримки, і у Донецькій області – майже 21% підтримки, а у Дніпропетровській області кожна четверта людина у ОТГ віддала голос за ВО «Батьківщина».

«Ми бачимо, якою мірою змінились симпатії і підтримка людей. Це все значить, що люди хочуть змін, що їх більше не влаштовує ця владі, і вони втомились від експериментів, які на ними проводять», – зауважила Юлія Тимошенко.

Також за словами політика, Партія ВО «Батьківщина» перемогла у 13 регіонах України, в то час як «Блок Петра Порошенка «Солідарність» отримав перемогу лише у 7-ми областях, при цьому така «перемога є дуже сумнівною».

«Як приклад, у Харківській області відбулась безпрецедентна фальсифікація, де за партію президента віддали голоси 81% харків’ян. Хто у це повірить? Це означає, що отримані результати партії президента базуються на потужній і глибинній фальсифікації», – акцентувала Юлія Тимошенко.

За словами парламентарія, голову Харківської обласної державної адміністрації Юлію Світличну, яка «очолила процес фальсифікації виборів у ОТГ, ймовірно буде висунуто на голову оновленої ЦВК, оскільки вона блискуче очолила фальшування виборів у місцеві громади у Харківській області».

Юлія Тимошенко також підсумувала, що загалом за підсумками 4-х хвиль виборів у ОТГ, ВО «Батьківщина» отримала 1744 мандати (що становить 28,2% підтримки громадян), а «Блок Петро Порошенка «Солідарність» – 1124 мандати (що становить 18,2% підтримки).

«Ці дані – сталий рейтинг кожної партії і тренд на підтримку. Сьогодні очевидно, що кожна третя людина підтримує Партію ВО «Батьківщина», – наголосила вона.