_APM6767

ВРУ не спромоглась змінити корумповану виборчу систему

17:58 22.05.2019

Після сьогоднішнього засідання парламенту багато людей ставлять питання: що сьогодні відбулось у Верховній Раді? І я хочу це пояснити.

Учора, коли ми зустрічались з Президентом і лідерами парламентських фракцій, то домовились про те, що є зміст іти на дострокові парламентські вибори лише у випадку, якщо буде докорінно змінена корумпована та прогнила система виборів народних депутатів. І вчора, обговорюючи із Президентом розпуск парламенту, який наша команда цілком і повністю підтримує, ми домовились, що Президент внесе до Верховної Ради новий закон про вибори народних депутатів, у якому не буде корупції, гречкосійства, роздачі грошей і приведення олігархічних кланів до парламенту.

Президент витримав своє слово і вніс до парламенту новий закон про вибори до Верховної Ради України.

Але що відбувалося у парламенті? На це було соромно і принизливо дивитись…

Абсолютна більшість депутатів у парламенті не хоче жодних змін. Натомість вони хочуть зберегти стару виборчу систему, де за гроші можуть знову приходити в парламент на мажоритарних округах і далі використовувати його для свого збагачення.

Тривала запекла боротьба, але у підсумку за новий закон про вибори до Верховної Ради проголосували всього 92 народних депутати (в тому числі фракція «Батьківщина»), які показали, що вони не хочуть змін і нової якості парламенту.

На жаль, поданий Президентом законопроект про вибори до ВРУ – завалено.

Нині очевидно, що парламент на 5 років буде обиратись за старою виборчою системою – на основі корупції, підкупу, гречкосійства…

Проте ми будемо все робити для того, щоб донести до людей реальну ситуацію. Адже якщо далі ми голосуватимемо за гроші, то жодних змін, на які люди розраховують після президентських виборів, не буде.

Я вірю в краще, і наша команда буде і надалі боротись за справжні зміни, на які чекають люди.

Юлія Тимошенко