ВРУ розгляне «земельний мораторій» завдяки наполяганню «Батьківщини»

15:55 05.12.2017

Голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко закликала Верховну Раду України у четвер, 7 грудня, проголосувати за основу і в цілому законопроект щодо пролонгації мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, який напередодні підтримав профільний Комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин завдяки наполяганню фракції «Батьківщина».

«Прошу, проголосуйте за будь-який законопроект про пролонгацію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, щоб у четвер першим питанням проголосувати у залі у першому читанні і в цілому. Не розкидайтесь тим, що вам не належить», – звернулась Юлія Тимошенко до членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин і додала, що саме команда «Батьківщини» ініціювала розгляд відповідного питання на профільному комітеті.

Політик наголосила, що фракція «Батьківщина» наполягає, щоб відповідне питання було розглянуто у четвер, 7 грудня, перед початком розгляду законопроекту про Державний бюджет України на 2018 рік.

«У Верховній Раді антидержавний і антинаціональний лобізм – не пройде. Але якщо і буде спроба, то будуть в Україні сили це зупинити», – застерегла вона.

Водночас Юлія Тимошенко також звернула увагу присутніх, що сьогодні передовсім необхідно відродити сімейні фермерські господарства, адже «за 26 років не було створено жодних умов для розвитку фермерських господарств». А для цього необхідно фермерам надати доступні короткострокові і довгострокові кредити, а також необхідно піднімати аграрний сектор для подальшого експорту товарів, вироблених на основі продукції, вирощеної на українській землі.

«Сьогодні від експорту сировини ми отримуємо 18 млрд євро, а можемо мати удесятеро збільший показник, якщо будемо переробляти продукцію і продавати її за кордон. І якщо підняти аграрний сектор, то ми зможемо мати з аграрного комплексу удвічі більше прибутку, аніж нинішній рівень ВВП України», – пояснила вона.

Як відомо, під час засідання Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав Проект Закону № 7350 про внесення змін до розділу Х «Перехідні положення» Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель для його розгляду парламентом за основу і в цілому.