_APM2598

ВРУ – збіговисько корупціонерів, які діють всупереч українським інтересам

10:44 09.11.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що провладна парламентська більшість саботує розгляд проекту постанови №3216 про скасування підвищення ціни на газ для населення та запровадження мораторію на подальше підвищення цін через забезпечення корупційних інтересів кланово-олігархічних кіл і особисто президента України Петра Порошенка.

«Триває повний саботаж мафією розгляду Верховною Радою проекту постанови про скасування підвищення ціни на газ і запровадження мораторію. На жаль, голова парламенту Андрій Парубій відмовився давати доручення профільному комітету розглянути відповідне питання і винести його у порядок денний, хоча це прямий обов’язок голови Верховної Ради», – сказала Юлія Тимошенко у ефірі програми «Подробиці» на телеканалі «Інтер».

Політик нагадала, що шість парламентських фракцій і груп, крім «Блоку Петра Порошенка», підписали проект постанови, відповідно до якого, по-перше, передбачається передача газу українського видобутку на потребу українцям, по-друге, скасування рішення уряду, який за дорученням президента Петра Порошенка підняв ціни на газ на 23,5%, та, по-третє, запроваджується мораторій на подальше підвищення ціни на зростання тарифів, проте це питання досі не винесено у сесійний зал для голосування.

«Україна – це парламентсько-президентська республіка, і рішення парламенту для кожного уряду має бути обов’язковим. Проте дві третини парламенту – це ставленики кланово-олігархічної системи, також їм належить уряд, а президент – їх голова. Нині заробляють величезні кошти на завищених тарифах для населення, а корупційні прибутки оберігає і парламент, і президент, і уряд», – обурилась парламентарій.

«Це не парламент, а збіговисько корупціонерів за інтересами», – заявила парламентарій.

Голова фракції «Батьківщина» наголосила, що незаконне і необґрунтоване підвищення тарифів на газ на 23,5% потягне за собою підвищення тарифів на тепло і гарячу воду, в той час як у проекті державного бюджету на 2019 рік передбачено значне зниження обсягу житлово-комунальних субсидій.

«Більшість людей у відчаї, адже у проекті бюджету на 2019 рік на 22% скорочено обсяг субсидій на житлово-комунальні послуги. Це – удар по кожному українцеві», – різко сказала вона.

Юлія Тимошенко додала, що фракція «Батьківщина» ухвалила рішення не підтримувати інші питання у парламенті до тих пір, поки не будуть виконані вимоги фракції «Батьківщина», а також низки інших фракцій і депутатських груп.

«Ми будемо робити все задля того, аби скасувати підвищення ціни на газ. І після виборів справжній новий президент перегляне відповідні положення, і український газ буде належати українцям, буде встановлено адекватну ціну на газ, а кожен причетний до незаконних дій корупціонер буде відповідати за Кримінальним кодексом України», – підсумувала політик.