_APX2419

Всеукраїнські громадські асоціації повинні отримати реальний вплив на управління країною

14:48 15.06.2018

Голова Партії ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко пропонує, щоб на конституційному рівні були утворені Всеукраїнські громадські асоціації, які будуть опікуватись тим чи іншим напрямком життя країни і реально впливати на процеси в управлінні державою.

«Вперше в історії України ми пропонуємо утворити Всеукраїнські громадські асоціації, які слід поділити за профілем: наприклад, тих, хто займається питаннями підприємництва – об’єднає, приміром, Всеукраїнська асоціація з питань сприяння підприємництву, а хто переймається питаннями правозахисту – цим буде опікуватися Всеукраїнська громадська асоціація правозахисту і права», – сказала Юлія Тимошенко під час Всеукраїнського форуму «Новий курс України», який відбувається у м. Київ за її ініціативи.

_APX3052

Парламентарій додала, що відповідні асоціації слід буде наділити сильним впливовим статусом, щоб вони могли впливати на реальні процеси в управлінні державою. У першу чергу, мова іде про розширення права законодавчої ініціативи.

«Цей впливовий статус починається із розширення права законодавчої ініціативи. Так, та чи інша асоціація матиме право розробити законопроект і передати його у парламент. Після чого парламент буде модерувати і розглядати його, але головне, що правильні креативні думки не будуть втрачені і чи загублені», – пояснила вона.

За пропозицією Голови Партії ВО «Батьківщина», такі Всеукраїнські громадські асоціації будуть мати право висувати ті чи інші пропозиції і проекти актів Кабінету Міністрів України, а також подавати кадрові пропозиції, наглядати за виконанням нормативних актів, що стосуються тих чи інших галузей.

Юлія Тимошенко також наголосила, що пропонує наділити такі Всеукраїнські громадські асоціації принципово новим правом застосовувати так зване «вето уваги».

«Вето уваги полягає у наступному: коли проект закону, ухвалений закон, проект рішення уряду, інший документ не відповідають жодним критеріям, яких вимагає професійне середовище, громадськість і наукові установи, то саме Всеукраїнська громадська асоціація може накласти «вето уваги» на 10 днів», – сказала вона.

За пропозицією політика, в цей час влада зобов’язана зібрати консультаційну раду із представників парламенту, уряду, профільних парламентських комітетів і власне Всеукраїнської громадської асоціації, і спільно провести «проговорити про всі правильні речі, які повинні бути вписані у закони і нормативні акти».

«Лише після цього ці пропозиції слід буде оформити протоколом і проголосувати у Кабінеті Міністрів України. Це суттєво покращить і документ, наші стратегії і тактики», – наголосила парламентарій.

За її пропозицією, якщо відповідне рішення не буде ухвалено, то Верховна Рада України матиме право простою більшістю проголосувати за той чи інший варіант рішення.

«Саме тому, це не стримає роботу виконавчої влади і парламенту, але це чітко дасть сигнал, що уряд і парламент роблять не те, що потрібно», – сказала вона.

Юлія Тимошенко таким чином впевнена, що утворення Всеукраїнських громадських асоціацій за тим чи іншим напрямком, і закріплення їхнього статусу, відкриє можливість для їх впливу на реальні процеси в управлінні державою.